odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Energetyka ma wspierać rozwój, a nie go hamować
  • Europejczycy uważają zmianę klimatu za najpoważniejszy problem, przed którym stoi świat
  • Zakończyło się ostatnie z serii spotkań w sprawie KPO
  • PSE zostały Operatorem Informacji Rynku Energii
  • Średnia cena kontraktu na dostawy energii na TGE w VI wzrosła do 353,56 zł/MWh

Energetyka ma wspierać rozwój, a nie go hamować

„Powinniśmy przestać ciągle stosować w dyskusji o energetyce paradygmatu bezpieczeństwa energetycznego, a zacząć stosować paradygmat opłacalności ekonomicznej i interesu klienta. Dzisiaj interes konsumenta jest zaniedbany, co negatywnie odbije się niedługo na konkurencyjności polskiej gospodarki – mówi Marcin Korolec, prezes Instytutu Zielonej Gospodarki”.

Czytaj więcej

Europejczycy uważają zmianę klimatu za najpoważniejszy problem, przed którym stoi świat

„W opinii obywateli UE zmiana klimatu jest najpoważniejszym problemem, przed którym stoi świat. Dziewięciu na dziesięciu Europejczyków (90 proc.) zgadza się, że emisje gazów cieplarnianych należy ograniczyć do minimum - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania Eurobarometr”.

Czytaj więcej

Zakończyło się ostatnie z serii spotkań w sprawie KPO

„Po raz piąty Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprezentowało zmiany w Krajowym Planie Odbudowy po konsultacjach społecznych. Podczas ostatniego z serii spotkań przedstawione zostały zmiany w dokumencie z zakresu zielonej, inteligentnej mobilności - poinformował w poniedziałkowym komunikacie resort”.

Czytaj więcej

PSE zostały Operatorem Informacji Rynku Energii

„W życie weszła nowelizacja ustawy Prawo energetyczne, zgodnie z którą PSE przyjęły obowiązki Operatora Informacji Rynku Energii. Spółka będzie odpowiedzialna za wdrożenie Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii i administrowanie nim - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne w poniedziałkowym komunikacie”.

Czytaj więcej

Średnia cena kontraktu na dostawy energii na TGE w VI wzrosła do 353,56 zł/MWh

„Średnia ważona cena BASE na rynku dnia następnego ukształtowała się w czerwcu na poziomie 353,56 zł/MWh wobec 300,62 zł/MWh w maju - poinformowała TGE w komunikacie prasowym”.

Czytaj więcej