odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Rząd przyjął projekt nowelizacji dot. udziału w rynku mocy
  • MRPiT zgłosi propozycję reformy systemu wsparcia energetyki prosumenckiej
  • Sasin, Kurtyka, Rau i Szymański mają się zająć rozwiązaniem sporu o Turów
  • Umowa sektorowa offshore może być podpisana w II poł. sierpnia
  • Liberalizacja ustawy odległościowej może wejść w życie do końca listopada
  • Bruksela szykuje kolejny bat na najuboższych Europejczyków

Rząd przyjął projekt nowelizacji dot. udziału w rynku mocy

„Rząd przyjął nowelizacji ustawy o rynku mocy, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, stabilność warunków rozwoju przemysłu oraz transformację energetyki w kierunku niskoemisyjnym, poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR)”.

Czytaj więcej

MRPiT zgłosi propozycję reformy systemu wsparcia energetyki prosumenckiej

„W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowano propozycję reformy systemu wsparcia energetyki prosumenckiej zakładającą możliwość rozliczenia opustu w stosunku 1:1 przy jednoczesnym wprowadzeniu pokrywania przez prosumentów kosztów z tytułu opłat dystrybucyjnych - poinformowała wiceminister Anna Kornecka w odpowiedzi na interpelację poselską. Dodała, że propozycja zostanie zgłoszona w ramach uzgodnień projektu nowelizacji Prawa energetycznego i ustawy o OZE”.

Czytaj więcej

Sasin, Kurtyka, Rau i Szymański mają się zająć rozwiązaniem sporu o Turów

„Rząd zobowiązał we wtorek w drodze uchwały ministrów: aktywów państwowych Jacka Sasina, klimatu Michała Kurtykę, spraw zagranicznych Zbigniewa Rau oraz ds. UE Konrada Szymańskiego do rozwiązania z Czechami w drodze ugody sporu o kopalnię w Turowie”.

Czytaj więcej

Umowa sektorowa offshore może być podpisana w II poł. sierpnia

„Porozumienie sektorowe w sprawie rozwoju branży energetyki wiatrowej na morzu może zostać podpisane w drugiej połowie sierpnia, poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska”.

Czytaj więcej

Liberalizacja ustawy odległościowej może wejść w życie do końca listopada

„Liberalizacja ustawy odległościowej powinna wejść w życie pod koniec listopada. Wówczas ruszą procedury i pozwolenia, które przewiduje nowela tej ustawy – zapowiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej”.

Czytaj więcej

Bruksela szykuje kolejny bat na najuboższych Europejczyków

„Komisja Europejska chce rozszerzyć system handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla (ETS) na budownictwo i transport drogowy. W konsekwencji zdrożeje eksploatacja mieszkań i samochodów. Frans Timmermans zapowiada utworzenie mechanizmu ochronnego dla najbiedniejszych gospodarstw domowych, ale nie ma powodu, aby mu wierzyć – pisze Izabela Kloc, europosłanka PiS”.

Czytaj więcej