odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Pod koniec czerwca pierwsze rozmowy na temat porozumienia społecznego wokół energetyki
  • Senacki projekt złagodzenia tzw. ustawy odległościowej wraca do komisji
  • Polska zmierza bardzo szybko w kierunku źródeł odnawialnych
  • Transformacja energetyczna nie może być powodem utraty pracy
  • PSE wydadzą 4,5 mld zł na rozwój sieci na potrzeby offshore
  • Strategia wodorowa ma zostać przyjęta 10 sierpnia

Pod koniec czerwca pierwsze rozmowy na temat porozumienia społecznego wokół energetyki

„29 czerwca mają ruszyć rozmowy na temat porozumienia społecznego wokół transformacji energetyki - poinformował PAP wiceminister aktywów Artur Soboń po czwartkowym spotkaniu w ramach Rady Dialogu Społecznego”.

Czytaj więcej

Senacki projekt złagodzenia tzw. ustawy odległościowej wraca do komisji

„Senackie komisje ponownie zajmą się projektem zmiany tzw. ustawy odległościowej i złagodzenia tzw. zasady 10H w lokowaniu elektrowni wiatrowych na lądzie. W czwartek w czasie posiedzenia plenarnego zgłoszono propozycję jeszcze bardziej łagodzącą przepisy”.

Czytaj więcej

Polska zmierza bardzo szybko w kierunku źródeł odnawialnych

„Polska przechodzi bardzo szybką transformację energetyczną w kierunku źródeł odnawialnych i do 2030 r. z tych źródeł będzie pochodzić jedna trzecia wytwarzanej w kraju energii - powiedział w czwartek minister klimatu Michał Kurtyka podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu Europy Środkowej i Wschodniej”.

Czytaj więcej

Transformacja energetyczna nie może być powodem utraty pracy

„Nikt nie może zostać wyrzucony z pracy z tego powodu, że państwo przeprowadza transformację energetyczną. Nikt z tego powodu nie może w sposób niekontrolowany stracić pracy i pozostać bez środków do życia – powiedział w wywiadzie dla TVP 3 Łódż i Radia Łódź Waldemar Buda, sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej”.

Czytaj więcej

PSE wydadzą 4,5 mld zł na rozwój sieci na potrzeby offshore

„Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), operator systemu przesyłowego przeznaczy do 2030 roku około 4,5 mld zł na budowę lub modernizację stacji i linii przesyłowych w województwie pomorskim. Są to elementy, których budowa i modernizacja będzie konieczna do wyprowadzenia energii z offshore”.

Czytaj więcej

Strategia wodorowa ma zostać przyjęta 10 sierpnia

„Obecnie pracujemy nad drugą wersją strategii wodorowej. Wpłynęło ponad 2000 pytań. W efekcie prac 10 sierpnia będziemy mieć zaktualizowaną strategię wodorową – powiedział kierownik centrum technologii wodorowych, Instytut Energetyki dr hab. inż. Jakub Kupecki, członek zespołu do spraw Rozwoju Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii i Korzyści dla Polskiej Gospodarki przy ministerstwie klimatu i środowiska i kierownik naukowy grupy ekspertów do spraw wodoru. Kupecki był jednym z panelistów konferencji Nafta Gaz Chemia 2021”.

Czytaj więcej