odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Prezydent Duda: elektrownie atomowe trzeba zbudować
  • Samorządy województwa śląskiego spróbują ujednolicić zasady wdrażania uchwały antysmogowej
  • Umowa społeczna zapewni górnikom indeksację wynagrodzeń
  • Kurtyka dla "Rz": Przyspieszamy działania w walce o lepszą jakość powietrza
  • Kerry: USA prawdopodobnie przekroczą zobowiązanie do ograniczenia emisji o 50-52% do 2030 roku

Prezydent Duda: elektrownie atomowe trzeba zbudować

„Elektrownie atomowe trzeba zbudować; będą one musiały stanowić istotną część naszego miksu energetycznego - mówił prezydent Andrzej Duda w czwartek dziennikarzom. Zapowiedział, że w czasie szczytu klimatycznego zorganizowanego przez prezydenta USA, będzie podkreślał zasadę "sprawiedliwej transformacji".

Czytaj więcej

Samorządy województwa śląskiego spróbują ujednolicić zasady wdrażania uchwały antysmogowej

„Wspólne zasady wykonywania obowiązków gmin, wynikających z tzw. uchwały antysmogowej województwa śląskiego, ma wypracować specjalny zespół powołany przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów (ŚZGiP) Efekty prac zespołu mają zostać upowszechnione w skali regionu”.

Czytaj więcej

Umowa społeczna zapewni górnikom indeksację wynagrodzeń

„Ostatnią sporną kwestią w umowie społecznej była kwestia indeksacja górniczych wynagrodzeń. Podczas czwartkowych rozmów strona związkowa i rządowa doszły do porozumienia w tej kluczowej kwestii. Uzgodniono, że wskaźniki wzrostu wynagrodzeń zostały na razie ustalone na najbliższe cztery lata”.

Czytaj więcej

Kurtyka dla "Rz": Przyspieszamy działania w walce o lepszą jakość powietrza

„Poprawa jakości powietrza to nasz wspólny cel. Mam nadzieję, że zmiany w programie "Czyste powietrze" przyspieszą realizację inwestycji - pisze w "Rzeczpospolitej" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka”.

Czytaj więcej

Kerry: USA prawdopodobnie przekroczą zobowiązanie do ograniczenia emisji o 50-52% do 2030 roku

„Stany Zjednoczone prawdopodobnie przekroczą swoje zobowiązanie do zmniejszenia emisji o 50% do 52% do 2030 r. , w porównaniu z poziomami z 2005 r. - powiedział w czwartek dziennikarzom specjalny wysłannik ds.klimatu USA John Kerry. Prezydent USA Joe Biden ogłosił ten cel na początku dwudniowego szczytu klimatycznego, w którym biorą udział przywódcy 40 krajów, w tym dużych emitentów Chin, Indii i Rosji”.

Czytaj więcej