odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Osiągnięto wstępne porozumienie ws. redukcji emisji do 2030 r.
  • Na rynku brakuje firm z obszaru magazynowania energii
  • Światowe zapotrzebowanie na gaz ziemny powinno wzrosnąć w tym roku o 3,2%
  • URE ogłasza osiem aukcji zwykłych na sprzedaż energii z odnawialnych źródeł
  • Polska miała już nawet 80 mld zł na transformację energetyczną, ale źle je wydała

Osiągnięto wstępne porozumienie ws. redukcji emisji do 2030 r.

„21 kwietnia osiągnięto wstępne porozumienie negocjatorów Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów w sprawie pakietu klimatycznego. Dotyczy zwiększenia redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. z 40 do 55 proc. Uzgodniono także, że Komisja Europejska zaproponuje pośredni cel klimatyczny na 2040 r.”.

Czytaj więcej

Na rynku brakuje firm z obszaru magazynowania energii

„Rośnie liczba młodych firm pracujących nad technologiami dla energetyki, ale w obszarze magazynowania i dystrybucji mogłoby ich być więcej - wynika z analizy funduszu SpeedUp. Czwartkowy Puls Biznesu rozmawia z szefem tego funduszu”.

Czytaj więcej

Światowe zapotrzebowanie na gaz ziemny powinno wzrosnąć w tym roku o 3,2%

„Z kwietniowego Raportu o Rynku Gazu Międzynarodowej Agencji Energii wynika, że zapotrzebowanie na gaz ziemny powinno wzrosnąć o 3,2% w porównaniu do 2020 roku. Zdaniem agencji osiągnięcie takiego wzrostu oznaczałoby coś więcej niż zastąpienie spadku popytu w ubiegłym roku”.

Czytaj więcej

URE ogłasza osiem aukcji zwykłych na sprzedaż energii z odnawialnych źródeł

„Prezes URE opublikował ogłoszenia dotyczące wszystkich aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z OZE. Zgodnie z opublikowanym na początku kwietnia harmonogramem aukcje odbędą się w dniach od 26 maja do 11 czerwca i zostaną rozstrzygnięte do końca czerwca”.

Czytaj więcej

Polska miała już nawet 80 mld zł na transformację energetyczną, ale źle je wydała

„Polska domaga się reformy systemu handlu uprawnieniami EU ETS w celu pozyskania większych środków na transformację energetyczną. Były prezes Polskiej Grupy energetycznej Krzysztof Kilian sugeruje jak najlepiej do tego doprowadzić, bo jego zdaniem te środki były dotąd marnotrawione”.

Czytaj więcej