odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

List otwarty do Prezesa Rady Ministrów

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (FOEEiG), organizacja której członkami są izby gospodarcze, związki pracodawców, stowarzyszenia i fundacje zrzeszające największych przemysłowych odbiorców energii elektrycznej i gazu, w liście otwartym do Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów wyraziła zaniepokojenie obecną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz kondycją polskiego sektora energetycznego, który nie jest w stanie dostarczać przemysłowi energii w konkurencyjnych cenach.

Forum zaproponowało sześć działań, które mogłyby pomóc rozwiązać ten ogromny problem.

Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania unieważnione - co dalej?
  • Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas debaty "Dług pandemiczny a zielone inwestycje"
  • Ustawa o wsparciu morskiej energetyki wiatrowej opublikowana w Dzienniku Ustaw
  • Świat musi zerwać z nawykiem węglowym
  • Najwyższa w historii aukcji EEX cena uprawnień do emisji CO2

Konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania unieważnione - co dalej?

„W dniu 27 stycznia 2021 r. Sąd Unii Europejskiej stwierdził nieważność tzw. konkluzji BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania. Warto zastanowić się co tak naprawdę orzekł TSUE i co to może oznaczać dla Polskiej energetyki”.

Czytaj więcej

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas debaty "Dług pandemiczny a zielone inwestycje"

„Musimy przebudować naszą globalną gospodarkę, tak aby była bardziej ekologiczna i odporna" - powiedział wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas debaty "Dług pandemiczny a zielone inwestycje". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polski Instytut Ekonomiczny oraz Friedrich-Ebert-Stiftung 29 stycznia 2021 r.”.

Czytaj więcej

Ustawa o wsparciu morskiej energetyki wiatrowej opublikowana w Dzienniku Ustaw

„Ustawa x promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, która zawiera ramy regulacyjne dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku, została ogłoszona w środę Dzienniku Ustaw”.

Czytaj więcej

Świat musi zerwać z nawykiem węglowym

„Zależność od węgla w kluczowych częściach świata uniemożliwia rozpoczęcie globalnego ożywienia ekologicznego, a odejście od węgla powinno stać się globalnym priorytetem" - podaje The Guardian”.

Czytaj więcej

Najwyższa w historii aukcji EEX cena uprawnień do emisji CO2

„Przeprowadzona w środę na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji dwutlenku węgla została rozliczona po kursie 38,00 euro, co jest rekordem w historii aukcji. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 4 907 000 uprawnień, wobec oferowanych 2 575 000. Współczynnik pokrycia wyniósł 1,905”.

Czytaj więcej