odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Resort klimatu zapowiada, że nie uwolni jeszcze rynku energii elektrycznej pomimo oczekiwań Brukseli
  • Branża OZE oczekuje więcej dużej fotowoltaiki w aukcjach OZE 2021
  • W lutym 2021 r. rozpocznie działalność największa elektrownia PV w Europie Środkowej
  • Wielka Brytania uruchamia od 1 stycznia 2021 r. własny handel emisjami

Resort klimatu zapowiada, że nie uwolni jeszcze rynku energii elektrycznej pomimo oczekiwań Brukseli

Choć wymaga tego unijna dyrektywa, ceny energii elektrycznej w Polsce nie będą w 2021 r. uwolnione. Resort klimatu ma zamiar skorzystać z wyjątku w dyrektywie, bo "odbiorcy nie są gotowi na pełne uwolnienie cen" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj więcej

Branża OZE oczekuje więcej dużej fotowoltaiki w aukcjach OZE 2021

800 MW - taka według szacunków z rozporządzenia Rady Ministrów będzie moc dużych instalacji fotowoltaicznych, które powstaną w wyniku aukcji dla OZE z 2021 r. Branża energetyki odnawialnej oczekuje jednak, że wolumen ten powinien wynosić co najmniej 2 GW.

Czytaj więcej

W lutym 2021 r. rozpocznie działalność największa elektrownia PV w Europie Środkowej

Dobiega końca budowa największej w Europie Środkowej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 100 MW. Obiekt powstaje pod Kaposvarem, w południowo-zachodniej części Węgier.

Czytaj więcej

Wielka Brytania uruchamia od 1 stycznia 2021 r. własny handel emisjami

Według Londynu ma to być kolejny element - po nowych celach redukcji emisji, inwestycjach w energetykę odnawialną, planach wycofania ze sprzedaży aut z silnikami spalinowymi do 2030 r. oraz transformacji sektora mieszkaniowego - towarzyszącego brexitowi przyspieszenia, które pomoże wykreować kraj na zielonego lidera - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Czytaj więcej