odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Gra o wodór. Nowy rozdział polityki energetycznej Polski i stary trylemat
  • Rząd Holandii łamiąc unijne zasady dotyczące ochrony przemysłu fotowoltaicznego obnaża swoje zaniechania wobec OZE
  • Rekordowa produkcja elektrowni wiatrowych

Gra o wodór. Nowy rozdział polityki energetycznej Polski i stary trylemat

„Polska musi jak najszybciej siąść do rozmów o unijnej gospodarce wodorowej by nie znaleźć się w ich menu i nie zamienić zależności od gazu z Rosji na zależność od energii z Niemiec. To nowy rozdział polityki energetycznej RP ze starym trylematem”.

Czytaj więcej

Rząd Holandii łamiąc unijne zasady dotyczące ochrony przemysłu fotowoltaicznego obnaża swoje zaniechania wobec OZE

„Rząd Holandii poinformował o otrzymaniu od Komisji Europejskiej wezwania do zapłaty 659 mln euro w związku z brakiem pobierania karnych ceł w zakresie importu paneli chińskich, które trafiły do Unii Europejskiej, napisał portal Gram w Zielone, powołując się na pv-magazine z 1/12/2020)”.

Czytaj więcej

Rekordowa produkcja elektrowni wiatrowych

„W miniony poniedziałek chwilowa produkcja energii ze źródeł wiatrowych w polskim systemie elektroenergetycznym przekroczyła 5,7 GWh, a dzień wcześniej średnia produkcja w osiemnastej godzinie doby wyniosła prawie 5,68 GWh”.

Czytaj więcej