odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Transformacja energetyczna będzie prowadzić do znaczących zmian strukturalnych w regionach górniczych
  • Złe wyniki elektrociepłowni z 2019 r. to efekt wyjątkowej sytuacji
  • Trudno będzie osiągnąć ambitne cele klimatyczne bez energii nuklearnej
  • Polska może osiągnąć zwiększone cele redukcyjne emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku
  • Aukcja CO2 bliska rekordu cenowego

Transformacja energetyczna będzie prowadzić do znaczących zmian strukturalnych w regionach górniczych

Wiceminister Ireneusz Zyska: „Projekt PEP2040 jest odpowiedzią na nieustannie przyspieszające zmiany w sektorze energii, gospodarce i otoczeniu międzynarodowym, jak również potrzeby społeczne coraz częściej wyrażane w postulatach dot. ochrony środowiska i klimatu".

Czytaj więcej

Złe wyniki elektrociepłowni z 2019 r. to efekt wyjątkowej sytuacji

„Zła sytuacja finansowa sektora elektrociepłowni w 2019 r. była okolicznością wyjątkową, nie wynikającą do końca z sytuacji rynkowej - ocenia prezes URE Rafał Gawin. Jego zdaniem, w 2020 r. wyniki elektrociepłowni będą już inne, bardziej wynikające z rynku”.

Czytaj więcej

Trudno będzie osiągnąć ambitne cele klimatyczne bez energii nuklearnej

Minister Kurtyka: „Mamy oddziedziczony system, który będzie stawał się coraz bardziej przestarzały, musimy inwestować oraz zwiększać świadomość współobywateli, że po 30 latach szybkiego rozwoju gospodarczego czas na podwyższenie poziomu życia, w tym na polepszenie jakości powietrza".

Czytaj więcej

Polska może osiągnąć zwiększone cele redukcyjne emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku

„Uwzględniając zasadę wspólnego celu, ale różnych wysiłków, wkład Polski w unijny cel redukcyjni emisji gazów cieplarnianych powinien wynieść między 44 a 51 proc. w porównaniu do roku 1990 r. - ocenia Forum Energii i jest zdania, że to bardzo ambitne zadanie jest osiągalne”.

Czytaj więcej

Aukcja CO2 bliska rekordu cenowego

„Podczas piątkowej aukcji uprawnień do emisji dwutlenku węgla zorganizowanej przez giełdę EEX w imieniu Niemiec, cena rozliczeniowa osiągnęła poziom bliski rekordowi z lipca br.”.

Czytaj więcej