odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

List otwarty do Prezesa Rady Ministrów

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (FOEEiG), organizacja której członkami są izby gospodarcze, związki pracodawców, stowarzyszenia i fundacje zrzeszające największych przemysłowych odbiorców energii elektrycznej i gazu, w liście otwartym do Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów wyraziła zaniepokojenie obecną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz kondycją polskiego sektora energetycznego, który nie jest w stanie dostarczać przemysłowi energii w konkurencyjnych cenach.

Forum zaproponowało sześć działań, które mogłyby pomóc rozwiązać ten ogromny problem.

Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Szef NFOŚiGW: "Mój prąd" będzie kontynuowany, choć z modyfikacjami
  • EDFI wychodzi z inwestowania w paliwa kopalne do 2030 r.
  • Minister Aktywów Państwowych: są możliwości repolonizacji aktywów ciepłowniczych
  • Prezes URE rozstrzygnął pierwszą tegoroczną aukcję OZE

Szef NFOŚiGW: "Mój prąd" będzie kontynuowany, choć z modyfikacjami

"Obecnie do Funduszu w +Moim prądzie+ wpływa nawet 1,4 tys. wniosków o dotację dziennie. Z kwartału na kwartał moc zainstalowana w mikroinstalacjach PV rośnie o kilkaset MW. W grudniu 2018 r. było to 500 MW, teraz jest to ok. 2,7 GW. Docelowo ma być to ok. 4 GW. Z kolei uruchomione dotacje pokrywają ok. 20 proc. inwestycji i z zainwestowanego 1 mld zł, generujemy 5 mld zł".

Czytaj więcej

EDFI wychodzi z inwestowania w paliwa kopalne do 2030 r.

"Jako organizacje finansowane przez podatników jesteśmy zobowiązani do promowania zielonego wzrostu, adaptacji do zmian klimatu i rozwiązań opartych na przyrodzie, dostępu do zielonej energii i sprawiedliwej transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej".

Czytaj więcej

Minister Aktywów Państwowych: są możliwości repolonizacji aktywów ciepłowniczych

„Możliwa sprzedaż aktywów ciepłowniczych przez fiński koncern Fortum była jednym z tematów spotkania wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina z ambasadorem Finlandii, Juhą Ottmanem”.

Czytaj więcej

Prezes URE rozstrzygnął pierwszą tegoroczną aukcję OZE

„We wtorek, 3 listopada odbyła się pierwsza w tym roku aukcja OZE, jedyna przeznaczona dla instalacji istniejących i dedykowana źródłom, które wykorzystują wyłącznie biogaz rolniczy, w tym w wysokosprawnej kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 1 MW”.

Czytaj więcej