odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

List otwarty do Prezesa Rady Ministrów

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (FOEEiG), organizacja której członkami są izby gospodarcze, związki pracodawców, stowarzyszenia i fundacje zrzeszające największych przemysłowych odbiorców energii elektrycznej i gazu, w liście otwartym do Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów wyraziła zaniepokojenie obecną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz kondycją polskiego sektora energetycznego, który nie jest w stanie dostarczać przemysłowi energii w konkurencyjnych cenach.

Forum zaproponowało sześć działań, które mogłyby pomóc rozwiązać ten ogromny problem.

Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Transformacja energetyczna i klimatyczna musi się odbyć i jest zjawiskiem pozytywnym
  • Unia nie powstrzyma globalnego ocieplenia sama
  • URE zachęca do udziału w konsultacjach prowadzonych przez ACER
  • Europejski Zielony Ład w Polsce. Ewolucja czy rewolucja?

Transformacja energetyczna i klimatyczna musi się odbyć i jest zjawiskiem pozytywnym

Premier Mateusz Morawiecki: „Transformacja musi być sprawiedliwa i powinna uwzględniać regiony, których model biznesowy, operacyjny, gospodarczy polega właśnie na gospodarce surowcowej, biorącej pod uwagę paliwa kopalne oraz przemysł wydobywczy, jak Górny Śląsk i Bełchatów”.

Czytaj więcej

Unia nie powstrzyma globalnego ocieplenia sama

Jerzy Buzek: „Unijna polityka klimatyczna od początku miała realizować dwa cele: pomóc ratować planetę przy jednoczesnym rozwoju gospodarki UE. Niestety, 60-proc. redukcja emisji CO2 zaszkodzi i jednemu, i drugiemu”.

Czytaj więcej

URE zachęca do udziału w konsultacjach prowadzonych przez ACER

„Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) prowadzi konsultacje obejmujące kilka ważnych dla uczestników rynków energii obszarów”.

Czytaj więcej

Europejski Zielony Ład w Polsce. Ewolucja czy rewolucja?

„Niewątpliwie energetycznym wydarzeniem mijającego tygodnia była wrocławska konferencja DISE 2020. Przez dwa dni politycy, urzędnicy i biznesmeni rozmawiali o kierunkach rozwoju polskiej energetyki w Polsce. Warto podsumować nowe pomysły i trendy, które pojawiły się w rozmowach”.

Czytaj więcej