odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

List otwarty do Prezesa Rady Ministrów

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (FOEEiG), organizacja której członkami są izby gospodarcze, związki pracodawców, stowarzyszenia i fundacje zrzeszające największych przemysłowych odbiorców energii elektrycznej i gazu, w liście otwartym do Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów wyraziła zaniepokojenie obecną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz kondycją polskiego sektora energetycznego, który nie jest w stanie dostarczać przemysłowi energii w konkurencyjnych cenach.

Forum zaproponowało sześć działań, które mogłyby pomóc rozwiązać ten ogromny problem.

Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Odbiorcy energochłonni porozmawiają o mniej emisyjnej przyszłości na Konferencji PSEW2020
  • Kończy się czas na przystąpienie do Programu Demand Side Response z agregatorem
  • UE może zmienić definicję biomasy
  • Polska nie wybrała jeszcze technologii w jakiej powstanie elektrownia jądrowa
  • PSE podały warunki pierwszej akcji wstępnej

Odbiorcy energochłonni porozmawiają o mniej emisyjnej przyszłości na Konferencji PSEW2020

Polski przemysł energochłonny zamierza przechodzić na częściowe zasilanie prądem z odnawialnych źródeł energii. Stawką jest zarówno obniżenie kosztów zakupu energii, jak również zmniejszenie wpływu na środowisko. W obu przypadkach chodzi o utrzymanie konkurencyjności na globalnym rynku.

Czytaj więcej

Kończy się czas na przystąpienie do Programu Demand Side Response z agregatorem

Wzrost cen energii elektrycznej prowadzi do wyższych kosztów produkcji dla przedsiębiorstw, co przekłada się na wyższe ceny produktów. Dodatkowo wpływ pandemii na produkcję jest znaczący – może prowadzić do obniżania opłacalności produkcji lub zwiększania kosztów wyrobów końcowych.

Czytaj więcej

UE może zmienić definicję biomasy

Od początku października prawdopodobnie wejdzie w życie nowelizacja ustawy o OZE dotycząca drewna energetycznego. Tymczasem jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita", w przyszłym roku drewno może już nie być uznawane za biomasę.

Czytaj więcej

Polska nie wybrała jeszcze technologii w jakiej powstanie elektrownia jądrowa

Tomasz Nowacki, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Klimatu był gościem audycji "Temat Dnia" w Polskim Radiu 24 powiedział w rozmowie z radiem, że Polska nie wybrała jeszcze technologii w jakiej realizowana będzie elektrownia jądrowa.

Czytaj więcej

PSE podały warunki pierwszej akcji wstępnej

Polskie Sieci Elektroenergetyczne przedstawiły w środę parametry aukcji wstępnej dla jednostek mocy zlokalizowanych w systemie elektroenergetycznym Litwy.

Czytaj więcej