odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • PSE ogłosiły termin pierwszej aukcji wstępnej
  • Wydłużone terminy wykonania zobowiązań dla 145 wytwórców z OZE
  • Od 2021 roku zaostrzone wymogi efektywności energetycznej dla nowo powstających budynków
  • Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie na rekultywację terenów zdegradowanych

PSE ogłosiły termin pierwszej aukcji wstępnej

Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły w poniedziałek termin aukcji wstępnej dla jednostek mocy zlokalizowanych w systemie elektroenergetycznym Litwy.

Czytaj więcej

Wydłużone terminy wykonania zobowiązań dla 145 wytwórców z OZE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zgodził się na wydłużenie terminów wykonania zobowiązań dla 145 wytwórców z OZE, korzystających z systemów wsparcia. Możliwość takiej zmiany dla określonych wytwórców wprowadziła pierwsza tzw. tarcza antykryzysowa.

Czytaj więcej

Od 2021 roku zaostrzone wymogi efektywności energetycznej dla nowo powstających budynków

Z początkiem przyszłego roku w Polsce zaczną obowiązywać zaostrzone wymogi efektywności energetycznej dla nowo powstających budynków. Będą one charakteryzować się m.in. lepszą izolacją, a więc niższym zapotrzebowaniem na energię. Branża budowlana w większości jest już gotowa na zmiany, do których przygotowywała się przez ostatnich osiem lat. Zresztą zmiany te, związane ze spełnieniem standardów unijnych, następowały etapowo i od nowego roku będzie to trzeci, ostatni etap. Dla użytkowników budynków oznaczają one większy komfort i oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Nowe wymogi nie powinny przełożyć się na wzrost cen mieszkań - podkreślają przedstawiciele branży budowlanej.

Czytaj więcej

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie na rekultywację terenów zdegradowanych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nabór wniosków o dofinansowanie na rekultywację terenów zdegradowanych. Wnioski można składać do 30 czerwca 2021 r.

Czytaj więcej