odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

List otwarty do Prezesa Rady Ministrów

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (FOEEiG), organizacja której członkami są izby gospodarcze, związki pracodawców, stowarzyszenia i fundacje zrzeszające największych przemysłowych odbiorców energii elektrycznej i gazu, w liście otwartym do Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów wyraziła zaniepokojenie obecną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz kondycją polskiego sektora energetycznego, który nie jest w stanie dostarczać przemysłowi energii w konkurencyjnych cenach.

Forum zaproponowało sześć działań, które mogłyby pomóc rozwiązać ten ogromny problem.

Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Prezes URE: rynek sam się stopniowo uwalnia
  • Wiceminister klimatu: ograniczenie FST to niekonsekwencja przy wołaniu o wyższe cele klimatyczne
  • Minister Środowiska powołał Głównego Geologa
  • Prezes Forum Energii: ponad 130 mld zł unijnych środków na transformację klimatyczną

Prezes URE: rynek sam się stopniowo uwalnia

Między innymi na temat ostatnich powstępowań taryfowych dotyczących cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych oraz terminu pełnego uwolnienia rynku energii, z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki Rafałem Gawinem rozmawiała "Rzeczpospolita".

Czytaj więcej

Wiceminister klimatu: ograniczenie FST to niekonsekwencja przy wołaniu o wyższe cele klimatyczne

Ograniczenie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji to niekonsekwencja przy jednoczesnych wezwaniach do zaostrzania celów klimatycznych - ocenił w poniedziałek wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Czytaj więcej

Minister Środowiska powołał Głównego Geologa

Norbert Lenkiewicz, dyrektor Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych w Ministerstwie Środowiska, został powołany na stanowisko Głównego Geologa - pełnomocnika Ministra Środowiska do spraw geologii oraz polityki surowcowej państwa

Czytaj więcej

Prezes Forum Energii: ponad 130 mld zł unijnych środków na transformację klimatyczną

W nowej unijnej perspektywie finansowej na transformację klimatyczną przeznaczona jest bezprecedensowo duża ilość środków - ocenia prezes Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera. Jej zdaniem, w Polsce potrzebna jest duża mobilizacja, by efektywnie wykorzystać na ten cel ponad 130 mld zł.

Czytaj więcej