odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Projekt rozporządzenia w sprawie parametrów aukcji głównej dla roku dostaw 2025 – opublikowany
  • Posłowie chcą przesunąć termin wejścia w życie opłaty mocowej
  • Rząd chce w trzecim kwartale znowelizować ustawę o rynku mocy
  • W pierwszym półroczu źródła OZE z najwyższym udziałem w produkcji energii elektrycznej w UE
  • Agencja Energii Jądrowej: odbudowa gospodarki po wirusie to doskonała okazja do tworzenia miejsc pracy w sektorze jądrowym

Projekt rozporządzenia w sprawie parametrów aukcji głównej dla roku dostaw 2025 – opublikowany

Na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Klimatu w sprawie parametrów aukcji głównej dla roku dostaw 2025 oraz parametrów aukcji dodatkowych dla roku dostaw 2022.

Czytaj więcej

Posłowie chcą przesunąć termin wejścia w życie opłaty mocowej

W procedowanym w Sejmie projekcie nowelizacji ustawy o biokomponentach termin wejścia w życie nowej opłaty mocowej przesunięty jest na 1 stycznia 2021 r. Zgodnie z ustawą o rynku mocy opłata miała być doliczana do rachunków od 1 października tego roku.

Czytaj więcej

Rząd chce w trzecim kwartale znowelizować ustawę o rynku mocy

Do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów trafi projekt ustawy o zmianie ustawy o rynku mocy. Zmiany związane są miedzy innymi unijnymi ograniczeniami co do emisyjności źródeł wytwórczych.

Czytaj więcej

W pierwszym półroczu źródła OZE z najwyższym udziałem w produkcji energii elektrycznej w UE

W pierwszym półroczu 2020 roku odnawialne źródła energii wytwarzały 40 proc. energii elektrycznej w Unii Europejskie, pierwszy raz ich udział był wyższy niż elektrowni bazujących na paliwach kopalnych, których udział wyniósł 33 proc.

Czytaj więcej

Agencja Energii Jądrowej: odbudowa gospodarki po wirusie to doskonała okazja do tworzenia miejsc pracy w sektorze jądrowym

Projekty dotyczące energii jądrowej powinny zostać uwzględnione w planach odbudowy po COVID-19, ponieważ zapewniają dużą liczbę miejsc pracy, które pomagają ożywić gospodarkę, stwierdza Agencja Energii Jądrowej (NEA) OECD w swoim niedawno opublikowanym dokumencie politycznym.

Czytaj więcej