odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

http://www.straag.com/
TECHNOLOGIA LED

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

Maj 2014 r. - oddana do użytku hala tenisowa z dwoma kortami została zaprojektowana i wykonana z zachowaniem wszystkich wymagań Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF), w tym oświetlenia.

Celem projektanta oświetlenia kortów tenisowych jest zapewnienie dobrej widoczności zarówno dla uczestników jak i widzów, którzy śledzą grę. Piłka, niezależnie od jej lokalizacji i prędkości, powinna być zawsze dobrze widoczna. Stworzenie dobrej widoczności wymaga uzyskania odpowiedniego kontrastu między obiektami a ich otoczeniem, równie dobrego poziomu oświetlenia oraz równomiernego rozkładu światła na całej powierzchni gry. Ponadto, poza wieloma innymi wymaganiami, światło, by zapewnić komfort gry, nie powinno być umieszczone bezpośrednio nad prostokątnym obszarem zarysu kortu, ani nad jego wybiegami (za liniami końcowymi).

Mając na uwadze wszystkie kryteria, uzyskano tutaj poziom natężenia oświetlenia w hali znacznie przewyższający wymogi najwyższej pierwszej klasy ITF (średnie natężenie wynosi ok. 1800 lux). To dobra wiadomość także dla amatorów tenisa o słabszym wzroku.

W hali zastosowano energooszczędne i wydajne oprawy typu LED - co pozwala nie tylko utrzymać pobór mocy na możliwie niskim poziomie, ale również umożliwia korzystanie z oświetlenia natychmiast po włączeniu, bez konieczności oczekiwania, natomiast natężenie światła można stosownie regulować w zależności od potrzeb. Konserwacja tego typu opraw LED na kortach, ze względu na ich trwałość jest zbędna i poparta gwarancją. To obecnie jedyny tego typu obiekt w Polsce.

ZGH Bolesław

W kwietniu 2014 roku wdrożono tutaj program modernizacji Czytaj więcej

MOSiR Katowice-Janów

Maj 2014 r. - oddana do użytku hala tenisowa Czytaj więcej

Miasto Dąbrowa Górnicza

W grudniu 2012 roku w Dąbrowie Górniczej wprowadzono Czytaj więcej

Foster Wheeler

Pierwsze zadanie projektowe zrealizowano na terenie zakładu przemysłowego Czytaj więcej
  • 1