odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Prąd w Polsce najdroższy w historii. Cena CO2 pobiła rekord
  • Najwyższe obciążenie elektrowni w historii. System pod presją
  • Czuję się odpowiedzialna za pakiet Fit for 55
  • W środę spotkanie górniczych związków z przedstawicielami MAP
  • Prezes URE powołał nowego koordynatora ds. negocjacji

Prąd w Polsce najdroższy w historii. Cena CO2 pobiła rekord

„Ponad 550 zł/MWh wyniosła średnia cena energii elektrycznej na polskim rynku spot w listopadzie. Główny powód to cena CO2 – wczorajsze notowania zamknięto najwyżej w historii. Pomimo tego Polska pozostaje jednym z najtańszych rynków hurtowych Europy. Prąd z dostawą dziś wieczorem wyceniono w Wielkiej Brytanii na ponad 4450 zł/MWh. Podwyżki dają się odczuć też w Ameryce i Azji”.

Czytaj więcej

Najwyższe obciążenie elektrowni w historii. System pod presją

„W czwartek, 2 grudnia, polskie elektrownie pracowały z najwyższym obciążeniem w historii. Chwilowo przekraczało 27,5 GW. Poniedziałkowa rezerwa mocy jest już poniżej wymaganego minimum, ale do zagrożenia dostaw jeszcze daleko. To efekt rosnącego zapotrzebowania odbiorców w kraju i bardzo wysokiego eksportu. Tylko we wrześniu zarobiliśmy na nim 300 mln zł”.

Czytaj więcej

Czuję się odpowiedzialna za pakiet Fit for 55

„Fit for 55 jest już przyjętym dokumentem i to jest pakiet dyrektyw, rozporządzeń, 14 różnych dokumentów. Nie ma czegoś takiego jak jeden Fit – powiedziała minister klimatu i środowiska”.

Czytaj więcej

W środę spotkanie górniczych związków z przedstawicielami MAP

„Górnicze związki zawodowe, a wśród nich sygnatariusze umowy społecznej dotyczącej transformacji sektora węglowego, spotkają się w środę w Katowicach z przedstawicielami kierownictwa resortu aktywów państwowych - wynika z informacji związków. Tematem rozmów będzie bieżąca sytuacja branży”.

Czytaj więcej

Prezes URE powołał nowego koordynatora ds. negocjacji

„Zespołem pracującym na rzecz pozasądowego rozwiązywania sporów między odbiorcami, a przedsiębiorstwami energetycznymi od 1 grudnia br. kieruje Izabela Dąbrowska-Antoniak”.

Czytaj więcej