odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Projekt noweli OZE został wycofany z Sejmu. „Za mało atrakcyjne rozwiązania dla prosumentów”
  • PiS proponuje zmiany w rozliczeniu energii z fotowoltaiki od 1 kwietnia 2022 roku
  • Czy istnieje remedium na rosnące ceny energii?
  • Czy grozi nam "zderzenie ze ścianą"? Polska energetyka przed szczytem COP 26

Projekt noweli OZE został wycofany z Sejmu. „Za mało atrakcyjne rozwiązania dla prosumentów”

„Projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii został wycofany z prac Sejmu, o czym poinformowała jego autorka Jadwiga Emilewicz (Prawo i Sprawiedliwość). Podała ona, że w obecnej formie akt prawny zawiera o wiele mniej atrakcyjne rozwiązania dla prosumentów, niż pierwotnie zakładano”.

Czytaj więcej

PiS proponuje zmiany w rozliczeniu energii z fotowoltaiki od 1 kwietnia 2022 roku

„Najnowszy poselski projekt zmiany ustawy o OZE, który złożył Marek Suski, przewiduje zmiany w rozliczeniu prosumentów od kwietnia 2022 roku. Zjednoczona Prawica będzie starała się jak najszybciej zmienić obecny system opustów na tzw. netbilling czyli rozliczenie za wprowadzony do sieci prąd po cenach rynkowych”.

Czytaj więcej

Czy istnieje remedium na rosnące ceny energii?

„Wzrost cen energii stał się zjawiskiem nieuniknionym, a tym samym szeroko dyskutowanym w różnych kręgach społecznych. Każdy zadaje pytanie o skutki tej sytuacji, jakie odczują portfele i rachunki bankowe obywateli. Niejednokrotnie spotykamy się z opiniami, że państwo powinno wspierać finansowo w tym zakresie, a pomocy potrzebuje coraz więcej osób. Czy kolejne nowelizacje przyniosą remedium, zadowalające wszystkich? – zastanawia się Małgorzata Kamonciak ze stowarzyszenia Z Energią o Prawie”.

Czytaj więcej

Czy grozi nam "zderzenie ze ścianą"? Polska energetyka przed szczytem COP 26

„Internet jest pełen zabawnych zdjęć pokazujących nieprawdopodobne wypadki. Są samochody w przejściach podziemnych, wpadające do bagien lub kanałów, niezwykłe zdjęcia chyboczących się pojazdów wiszących na moście i motocyklistów w powietrzu. Czasami też pojawia się na nich słynny kierowca z założonym „tył na przód” kaskiem. Zawsze uśmiechając się zadajemy sobie pytanie „jak to jest możliwe?”, przecież nie da się zrobić tego w taki sposób. Czy takim kierowcą może być Polska na tegorocznym szczycie klimatycznym COP 26?”.

Czytaj więcej