odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Bruksela daje rządom zielone światło do działania w sprawie wysokich cen prądu i gazu. Co zrobi Warszawa?
  • Czy Europie starczy gazu na zimę? I ile będzie on kosztował?
  • Kostka: Ścieżka OZE to nie same plusy
  • Fundusz Transformacji Energetyki może zacząć działać od 2022 roku
  • Sejm przeciwko wysłuchaniu informacji rządu o Turowie
  • Climate Transparency: Szybko rośnie emisja CO2 w zamożnych państwach

Bruksela daje rządom zielone światło do działania w sprawie wysokich cen prądu i gazu. Co zrobi Warszawa?

„Komisja Europejska przedstawiła zestaw narzędzi, którymi państwa UE mogą się posłużyć aby złagodzić skutki podwyżek cen prądu i gazu. Ale nie ukrywa też, że zima będzie droga”.

Czytaj więcej

Czy Europie starczy gazu na zimę? I ile będzie on kosztował?

„Magazyny gazu i rurociągi w Unii Europejskiej są gotowe na zimę, ale gazownicy powinni prosić najwyższe czynniki aby była łagodna i krótka. W przypadku ekstremalnych i długich mrozów sytuacja "może być napięta".

Czytaj więcej

Kostka: Ścieżka OZE to nie same plusy

„W sferze marketingowej coraz częściej spotkać się można z reklamami, które zachęcają do zainwestowania w odnawialną energię, konkretnie w formie zainstalowania na swoim dachu, bądź gruncie paneli fotowoltaicznych. Laik może, nawet z pewną rozsądną trafnością, określić ten trend jako “dobry pomysł na biznes”, jednak warto tutaj zwrócić uwagę na to, jakie wyzwania stoją przed potencjalnym inwestorem, chcącym spróbować swoich sił na płaszczyźnie rynku energii pozyskiwanej ze słońca – pisze Jakub Kostka ze stowarzyszenia Z Energią o Prawie”.

Czytaj więcej

Fundusz Transformacji Energetyki może zacząć działać od 2022 roku

„Fundusz Transformacji Energetyki, który będzie rozporządzać środkami ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 ma zacząć działać od 2022 roku. W projekcie ustawy czytamy, że wsparcie z tego funduszu ma płynąć m.in. na energetykę jądrową czy OZE”.

Czytaj więcej

Sejm przeciwko wysłuchaniu informacji rządu o Turowie

„Sejm w czwartek opowiedział się przeciwko wnioskowi opozycji o informację rządu na temat wskazania przyczyn, skutków i konsekwencji nakazania w formie środka tymczasowego przez TSUE natychmiastowego wstrzymania wydobycia węgla w kopalni Turów”.

Czytaj więcej

Climate Transparency: Szybko rośnie emisja CO2 w zamożnych państwach

„Raport Climate Transparency 2021 wskazuje, że rośnie emisja dwutlenku węgla w najzamożniejszych krajach świata należących do G20, które odpowiadają za 75 proc. wypuszczonego do atmosfery CO2 – informuje w czwartek BBC”.

Czytaj więcej