odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Otrzymują: Członkowie Izby
  • PSE uruchomiły serwis „Jak funkcjonuje Krajowy System Elektroenergetyczny?”
  • Śmieci zamiast węgla i gazu. Przybywa spalarni
  • MKiŚ szykuje projekt Polityki Surowcowej Państwa. Kto na niej zyska?
  • Rewolucja w magazynowaniu energii?

Otrzymują: Członkowie Izby

Media:

Komisja Europejska: wezwiemy Polskę do zapłacenia kar nałożonych w związku z kopalnią Turów

„Komisja Europejska wyda „w odpowiednim czasie” wezwanie do zapłaty w sprawie kar nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości UE dot. działalności kopalni węgla brunatnego Turów – poinformował na konferencji w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej”.

Czytaj więcej

PSE uruchomiły serwis „Jak funkcjonuje Krajowy System Elektroenergetyczny?”

„Uruchomiliśmy na naszej stronie sekcję „Jak funkcjonuje Krajowy System Elektroenergetyczny?”. Można się z niej dowiedzieć, w jaki sposób planowana jest praca KSE, jaka jest rola operatora i jakimi narzędziami dysponuje - podają Polskie Sieci Sieci Elektroenergetyczne”.

Czytaj więcej

Śmieci zamiast węgla i gazu. Przybywa spalarni

„Osiem działających w Polsce spalarni przetwarza łącznie ok. 1,1 mln ton odpadów komunalnych rocznie, produkując przy tym energię elektryczną i cieplną. Dzięki rozbudowie i budowie kolejnych w najbliższych latach ich moc przerobowa sięgnie ok. 2 mln ton. I na tym raczej się nie skończy. Samorządy nie mają pieniędzy, ale coraz więcej firm proponuje im partnerstwo publiczno-prywatne”.

Czytaj więcej

MKiŚ szykuje projekt Polityki Surowcowej Państwa. Kto na niej zyska?

„Ministerstwo klimatu i środowiska (MKiŚ) przygotowuje projekt Polityki Surowcowej Państwa (PSP). Ma ona zabezpieczyć dostępność surowców na potrzeby obecnych i przyszłych pokoleń”.

Czytaj więcej

Rewolucja w magazynowaniu energii?

„Światowe sieci elektryczne trzeszczą pod presją zmiennych cen paliw kopalnych i konieczności odzwyczajenia świata od zanieczyszczających źródeł energii. Rozwiązanie może być w zasięgu ręki, dzięki innowacyjnej baterii, która jest tańszą alternatywą dla technologii litowo-jonowej”.

Czytaj więcej