odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Wsparcie państwa pomoże napędzić boom inwestycyjny w takich obszarach jak OZE, wodór
  • Wodór będzie miał swoje porozumienie sektorowe
  • Rozmowy PGE ze związkami o NABE odbywają się „w atmosferze wzajemnego zrozumienia”
  • Zawistowski: Rynek biometanu spinałby się ekonomicznie, ale mamy niepewność co do przyszłości

Wsparcie państwa pomoże napędzić boom inwestycyjny w takich obszarach jak OZE, wodór

„Dla Grupy PFR priorytetem będzie teraz już nie tylko ratowanie przedsiębiorstw i miejsc pracy. Chcemy aktywnie włączyć się we wsparcie inwestycji w obszarach infrastruktury oraz transformacji energetycznej i cyfrowej – zapowiedział Paweł Borys, przewodniczący Rady Grupy PFR. Do boomu inwestycyjnego polskich firm szykują się wszystkie spółki z grupy. Agencja Rozwoju Przemysłu wśród swoich priorytetowych obszarów wymienia m.in. odtworzenie przemysłu stoczniowego w związku z planowanym rozwojem offshore. Zapowiada także prace nad innowacjami w transporcie kolejowym – pojazdem hybrydowym i napędzanym wodorem”.

Czytaj więcej

Wodór będzie miał swoje porozumienie sektorowe

„Poza rozwojem technologii, zabezpieczeniem kadr i środków na gospodarkę wodorową w Polsce, niezbędne będzie też zapewnienie zasobów wodnych do produkcji tego gazu. Do tych potrzeb ma odnosić się porozumienie sektorowe dla gospodarki wodorowej”.

Czytaj więcej

Rozmowy PGE ze związkami o NABE odbywają się „w atmosferze wzajemnego zrozumienia”

„Notyfikacji Komisji Europejskiej podlega cała koncepcja wydzielenia aktywów węglowych. Jest to połączone z transformacją górnictwa. Komisja zadaje szereg pytań, możemy się jedynie domyślać czego one dotyczą, ponieważ wymiana informacji z ministerstwem aktywów państwowych jest poufna. Dialog jest zaawansowany, odbywa się w atmosferze wzajemnego zrozumienia – mówił prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski podczas konferencji wynikowej”.

Czytaj więcej

Zawistowski: Rynek biometanu spinałby się ekonomicznie, ale mamy niepewność co do przyszłości

„To, co padło dzisiaj w kontekście biometanu – mamy relatywnie wysokie ceny wszystkiego, wszystko spina się ekonomicznie, ale mamy niepewność co do przyszłości. Giełda jest gotowa do rozmów z rynkiem – powiedział prezes Towarowej Giełdy Energii Piotr Zawistowski na VII Kongresie Energetycznym DISE”.

Czytaj więcej