odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Otrzymują Członkowie Izby
  • Klastry energii zapewniają lokalne bezpieczeństwo energetyczne
  • Porozumienie ze stroną społeczną w sektorze energetyki możliwe w ciągu kilku tygodni
  • W oczekiwaniu na agencję bezpieczeństwa energetycznego
  • Polska przed COP26. Czego można się spodziewać?
  • Leśnicy i rolnicy mogą zarobić na CO2

Otrzymują Członkowie Izby

Media:

Fit For 55. W poszukiwaniu sprawiedliwych rekompensat dla energetyki polskiej

„W Kancelarii Prezydenta RP odbyła się debata „Fit For 55 – szansa czy zagrożenie dla Polski?”. Uczestnicy spotkania podkreślali, że koszty inwestycji muszą być sprawiedliwie rozliczane. Zdaniem części panelistów środki unijne na transformację energetyczną, rekompensaty za politykę klimatyczną nie równoważą kosztów zielonych inwestycji”.

Czytaj więcej

Klastry energii zapewniają lokalne bezpieczeństwo energetyczne

„Pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska uczestniczył w „Konferencji dla Klastrów Energii”, która odbyła się 23 sierpnia 2021 roku w Dusznikach-Zdroju. Wiceminister klimatu i środowiska podkreślał, że klastry energii to przede wszystkim lokalne bezpieczeństwo energetyczne, które skłania do współpracy gminy, mieszkańców i przedsiębiorców”.

Czytaj więcej

Porozumienie ze stroną społeczną w sektorze energetyki możliwe w ciągu kilku tygodni

„Porozumienie ze stroną społeczną dotyczące transformacji sektora energetycznego jest możliwe w ciągu kilku tygodni - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin”.

Czytaj więcej

W oczekiwaniu na agencję bezpieczeństwa energetycznego

„Wydzielenie aktywów węglowych i powołanie Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) ma w założeniu umożliwić bezpieczną transformację rodzimej energetyki. Jednak wokół projektu jest mnóstwo wątpliwości, niepewności oraz znaków zapytania. - NABE nie rozwiąże problemu niedostatku mocy na przełomie lat 30. - przestrzega w rozmowie z WNP.PL Herbert Leopold Gabryś, przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej przy Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG), były wiceminister przemysłu odpowiedzialny za energetykę”.

Czytaj więcej

Polska przed COP26. Czego można się spodziewać?

„Zbliża się COP26 w Glasgow przełożony z powodu pandemii. Szczyt klimatyczny, przez niektórych nazywany szczytem ostatniej szansy, odbędzie się pod przewodnictwem Wielkiej Brytanii. Będzie wyjątkowy z kilku powodów; przede wszystkim z powodu odejścia i szybkiego powrotu Stanów Zjednoczonych do porozumienia paryskiego. Teraz oczy komentatorów polityki klimatycznej będą zwrócone na Waszyngton, ale to Unia Europejska będzie chciała pokazać, że jest liderem walki ze zmianami klimatu. Co na to wszystko powie Polska? – zastanawia się Michał Perzyński”.

Czytaj więcej

Leśnicy i rolnicy mogą zarobić na CO2

„Polskie lasy coraz gorzej wypełniają swoją funkcję ochrony klimatu- pochłaniają coraz mniej CO2. Tymczasem Bruksela szykuje nowe regulacje klimatyczne, które dla europejskich leśników i rolników mogą być szansą dodatkowego zarobku dzięki specjalnym certyfikatom”.

Czytaj więcej