odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Inwestujący w morskie wiatraki rozczarowani. Czy ktoś zrezygnuje z projektu?
  • Polska odpowie na skargę Czechów do TSUE ws. Turowa na początku kwietnia
  • Ceny energii są najwyższe od 12 lat
  • W ciągu 18 mies. powinno się wyjaśnić, kto będzie partnerem budowy elektrowni jądrowej

Inwestujący w morskie wiatraki rozczarowani. Czy ktoś zrezygnuje z projektu?

„Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało maksymalną cenę prądu z farm wiatrowych na morzu. 319 zł i 60 gr to sporo mniej niż oczekiwały firmy inwestujące w wiatr na Bałtyku”.

Czytaj więcej

Polska odpowie na skargę Czechów do TSUE ws. Turowa na początku kwietnia

„Polska odpowie stronie czeskiej na złożoną skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE na dalszą pracę kopalni Turów. – Przygotowaliśmy wniosek i odpowiedzi do TSUE i tę odpowiedź wyślemy do 8 kwietnia. Mamy szereg argumentów, które odrzucają argumenty strony czeskiej – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio w Sejmie”.

Czytaj więcej

Ceny energii są najwyższe od 12 lat

„W 2020 roku średnia cena sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym osiągnęła najwyższy poziom od roku 2008. Średnia cena za IV kwartał 2020 roku była najwyższa od 2015 roku – podaje Urząd Regulacji Energetyki”.

Czytaj więcej

W ciągu 18 mies. powinno się wyjaśnić, kto będzie partnerem budowy elektrowni jądrowej

„W ciągu 18 miesięcy powinno się wyjaśnić, kto będzie partnerem w budowie polskiej elektrowni jądrowej - powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, wskazując na toczące się rozmowy z potencjalnymi partnerami. Szef MKiŚ przypomniał, że prowadzone są obecnie rozmowy ze stroną francuską”.

Czytaj więcej