odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Przyszedł czas na zmiany w produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce
  • Najważniejsze punkty KPO to poprawa jakości powietrza i efektywności energetycznej
  • Rząd chce w III kw. przyjąć projekt usprawniający inwestycje w energ. Jądrową
  • Wzrost kosztów emisji CO2 ma być uwzględniany w taryfach na ciepło
  • 9 wniosków o wsparcie w ramach tzw. I fazy wsparcia dla offshore
  • Efektywność energetyczna: białe certyfikaty PMEF wkrótce tracą ważność

Przyszedł czas na zmiany w produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce

„Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ) rozmawiało z prezesem PGE Energia Ciepła Przemysławem Kołodziejakiem o branży ciepłowniczej w Polsce i jej perspektywach na najbliższe lata. – Produkcja energii elektrycznej i ciepła w Polsce ulegnie rewolucyjnym przeobrażeniom – powiedział”.

Czytaj więcej

Najważniejsze punkty KPO to poprawa jakości powietrza i efektywności energetycznej

„W ramach Krajowego Planu Odbudowy powinniśmy skupić się na poprawie jakości powietrza i efektywności energetycznej oraz technologiach wodorowych – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas wysłuchania „Zielona energia”.

Czytaj więcej

Rząd chce w III kw. przyjąć projekt usprawniający inwestycje w energ. Jądrową

„Rząd planuje w III kw. wprowadzić do ustaw tworzących prawne ramy rozwoju energetyki jądrowej w Polsce szereg zmian usprawniających proces przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie budowy elektrowni jądrowej - podano w wykazie prac Rady Ministrów”.

Czytaj więcej

Wzrost kosztów emisji CO2 ma być uwzględniany w taryfach na ciepło

„Ministerstwo klimatu proponuje zmienić sposób kalkulowania w taryfach na ciepło cen emisji CO2, tak by taryfy te uwzględniały ich ostatnie, znaczące wzrosty. Resort opublikował w poniedziałek projekt nowego rozporządzenia taryfowego dla ciepła”.

Czytaj więcej

9 wniosków o wsparcie w ramach tzw. I fazy wsparcia dla offshore

„Do Urzędu Regulacji Energetyki trafiło dziewięć wniosków od podmiotów ubiegających się o dofinansowanie w ramach tzw. I fazy wsparcia dla morskiej energetyki wiatrowej - poinformował w poniedziałek URE. Wnioski takie można składać do 31 marca”.

Czytaj więcej

Efektywność energetyczna: białe certyfikaty PMEF wkrótce tracą ważność

„Tylko do 30 czerwca można zrealizować obowiązek nałożony ustawą o efektywności energetycznej przez umorzenie tzw. "przetargowych" świadectw efektywności energetycznej”.

Czytaj więcej