odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Izabela Kloc: Apeluję o wykorzystanie wszystkich dostępnych środków, aby wzmocnić rynek energetyczny
  • Unia Europejska przyspiesza zieloną transformację
  • KOBiZE: w lutym 2021 r. kontynuacja w ustanawianiu rekordów cen uprawnień EUA
  • Projekt nowelizacji ustawy o OZE trafił pod obrady Komisji Prawniczej
  • Onichimowski: Energetyka obywatelska to gra warta świeczki

Izabela Kloc: Apeluję o wykorzystanie wszystkich dostępnych środków, aby wzmocnić rynek energetyczny

„Mariya Gabriel, komisarz do spraw innowacji i badań naukowych, zadeklarowała, że jest otwarta na mój pomysł utworzenia Europejskiego Centrum Technologii Bezemisyjnych. Takie słowa padły podczas posiedzenia komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii - pisze Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego”.

Czytaj więcej

Unia Europejska przyspiesza zieloną transformację

„Unia Europejska walczy o obniżenie emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej Starego Kontynentu”.

Czytaj więcej

KOBiZE: w lutym 2021 r. kontynuacja w ustanawianiu rekordów cen uprawnień EUA

„Od początku listopada 2020 r. uprawnienia EUA znajdują się w bardzo silnym trendzie wzrostowym, który w kolejnych miesiącach pozwalał ustanawiać cenom kolejne rekordy i psychologiczne poziomy. Luty nie był pod tym względem wyjątkiem i niebotyczny jak się wydawało poziom 40 euro w końcu został osiągnięty - czytamy w najnowszym raporcie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE)”.

Czytaj więcej

Projekt nowelizacji ustawy o OZE trafił pod obrady Komisji Prawniczej

„Projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, zakładający ograniczenie obowiązków koncesyjnych dla małych instalacji i przedłużenie do 30 czerwca 2047 roku maksymalnego okresu wsparcia m.in. w ramach: upustów prosumenckich oraz w obowiązku zakupu energii elektrycznej po stałej cenie w ramach systemu aukcyjnego trafił pod obrady Komisji Prawniczej, wynika z informacji na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska”.

Czytaj więcej

Onichimowski: Energetyka obywatelska to gra warta świeczki

„Grzegorz Onichimowski z Instytutu Obywatelskiego komentuje program energetyczny Koalicji Obywatelskiej dla BiznesAlert.pl. – Być może rzeczywiście nie będzie możliwe dokonanie ostatniego kroku na drodze ku bezemisyjnej gospodarce bez atomu, ale zróbmy najpierw to, co możemy zrobić szybko i bez specjalnych kontrowersji społecznych: trzy miliony mikroinstalacji prosumenckich, więcej fotowoltaiki i liberalizacja ustawy odległościowej – postuluje”.

Czytaj więcej