odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Izabela Kloc: Apeluję o wykorzystanie wszystkich dostępnych środków, aby wzmocnić rynek energetyczny
  • Unia Europejska przyspiesza zieloną transformację
  • KOBiZE: w lutym 2021 r. kontynuacja w ustanawianiu rekordów cen uprawnień EUA
  • Projekt nowelizacji ustawy o OZE trafił pod obrady Komisji Prawniczej
  • Onichimowski: Energetyka obywatelska to gra warta świeczki

Izabela Kloc: Apeluję o wykorzystanie wszystkich dostępnych środków, aby wzmocnić rynek energetyczny

„Mariya Gabriel, komisarz do spraw innowacji i badań naukowych, zadeklarowała, że jest otwarta na mój pomysł utworzenia Europejskiego Centrum Technologii Bezemisyjnych. Takie słowa padły podczas posiedzenia komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii - pisze Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego”.

Czytaj więcej

Unia Europejska przyspiesza zieloną transformację

„Unia Europejska walczy o obniżenie emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej Starego Kontynentu”.

Czytaj więcej

KOBiZE: w lutym 2021 r. kontynuacja w ustanawianiu rekordów cen uprawnień EUA

„Od początku listopada 2020 r. uprawnienia EUA znajdują się w bardzo silnym trendzie wzrostowym, który w kolejnych miesiącach pozwalał ustanawiać cenom kolejne rekordy i psychologiczne poziomy. Luty nie był pod tym względem wyjątkiem i niebotyczny jak się wydawało poziom 40 euro w końcu został osiągnięty - czytamy w najnowszym raporcie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE)”.

Czytaj więcej

Projekt nowelizacji ustawy o OZE trafił pod obrady Komisji Prawniczej

„Projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, zakładający ograniczenie obowiązków koncesyjnych dla małych instalacji i przedłużenie do 30 czerwca 2047 roku maksymalnego okresu wsparcia m.in. w ramach: upustów prosumenckich oraz w obowiązku zakupu energii elektrycznej po stałej cenie w ramach systemu aukcyjnego trafił pod obrady Komisji Prawniczej, wynika z informacji na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska”.

Czytaj więcej

Onichimowski: Energetyka obywatelska to gra warta świeczki

„Grzegorz Onichimowski z Instytutu Obywatelskiego komentuje program energetyczny Koalicji Obywatelskiej dla BiznesAlert.pl. – Być może rzeczywiście nie będzie możliwe dokonanie ostatniego kroku na drodze ku bezemisyjnej gospodarce bez atomu, ale zróbmy najpierw to, co możemy zrobić szybko i bez specjalnych kontrowersji społecznych: trzy miliony mikroinstalacji prosumenckich, więcej fotowoltaiki i liberalizacja ustawy odległościowej – postuluje”.

Czytaj więcej