odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Pieniądze unijne na czyste technologie węglowe
  • Produkcja energii z węgla spadła poniżej 70 procent
  • Polska sprzedała na aukcji uprawnienia do emisji CO2, po 41,52 euro/EUA
  • Musimy zwiększyć wydatki na OZE, jeśli chcemy uniknąć katastrofy klimatycznej

Pieniądze unijne na czyste technologie węglowe

„Komisja Europejska chce przeznaczyć 60 mln euro na Fundusz Badawczy Węgla i Stali. Mało, ale to i tak sukces. Z programu, mimo usilnych starań Zielonych, nie usunięto węgla – pisze Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego”.

Czytaj więcej

Produkcja energii z węgla spadła poniżej 70 procent

„Forum Energii przedstawiło raport, z którego wynika, że spada produkcja energii elektrycznej z węgla w Polsce. Po raz pierwszy w historii, w 2020 roku jego udział węgla w miksie wytwórczym był niższy niż 70 procent. Powoli coraz większą rolę zaczynają w nim odgrywać źródła odnawialne, ale także gazowe. W roku pandemii krajowa produkcja spada szybciej niż zapotrzebowanie, a tę lukę wypełnia import energii. Polska pozostaje najdroższym rynkiem w regionie – czytamy w dokumencie”.

Czytaj więcej

Polska sprzedała na aukcji uprawnienia do emisji CO2, po 41,52 euro/EUA

„Polska sprzedała na aukcji na giełdzie EEX łącznie 2.575.000 uprawnień do emisji CO2, po cenie 41,52 euro/EUA - poinformowała giełda EEX”.

Czytaj więcej

Musimy zwiększyć wydatki na OZE, jeśli chcemy uniknąć katastrofy klimatycznej

„Zapobieżenie katastrofalnym zmianom klimatu wymaga zwiększenia planowanych inwestycji w czystą energię do poziomu 131 bilionów dolarów - informuje Reuters, powołując się na Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej”.

Czytaj więcej