odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Otrzymują: Członkowie Izby
  • Zanieczyszczone powietrze zabija 4 mln ludzi rocznie
  • Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o współpracy z Brytyjczykami na COP26 i o kierunkach rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w 2050 r.
  • Litwa chce z Polską budować morskie farmy wiatrowe i liczy na nasze zaangażowanie w KE ws. sporu o rosyjski atom na Białorusi
  • Poza wyjściem z koronakryzysu musimy pamiętać o realizacji celów klimatycznych

Otrzymują: Członkowie Izby

Media:

Ceny uprawnień do emisji CO2 wymknęły się spod kontroli. Czas zatrzymać to szaleństwo

„Handel emisjami CO2 spełniał swój cel do momentu, kiedy ceny nie przekraczały 20 euro za tonę. Dzisiaj, kiedy wynoszą 40 euro mechanizm ten ma destrukcyjny wpływ na energetykę wielu państw, w tym Polski – mówi prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej”.

Czytaj więcej

Zanieczyszczone powietrze zabija 4 mln ludzi rocznie

„Ponad połowa populacji Ziemi nie ma zapewnionego powietrza o odpowiednich standardach. Najwięcej szkód wyrządzają mikroskopijne cząstki stałe. Naukowcy szacują, że zanieczyszczone powietrze zabija rocznie 4 mln ludzi”.

Czytaj więcej

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o współpracy z Brytyjczykami na COP26 i o kierunkach rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w 2050 r.

„Zadania transformacji energetycznej, a także polskie podejście do redukcji emisji CO2, w tym nasza współpraca dwustronna z Wielką Brytanią przed COP26 to główny temat panelu dyskusyjnego dziennika Rzeczpospolita "W kierunku gospodarki niskoemisyjnej w 2050 roku". W wydarzeniu udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński oraz John Murton, pełnomocnik rządu JKM ds. COP26”.

Czytaj więcej

Litwa chce z Polską budować morskie farmy wiatrowe i liczy na nasze zaangażowanie w KE ws. sporu o rosyjski atom na Białorusi

„Jak czytamy w "BiznesAlert.pl", minister energetyki Litwy, Dainius Kreivys odwiedził Polskę by rozmawiać o wspólnej budowie morskich farm wiatrowych z użyciem połączenia elektroenergetycznego Harmony Link. Liczy także na wsparcie Polski w rozmowach o rosyjskim atomie na Białorusi i dalszy rozwój współpracy gazowej oraz naftowej”.

Czytaj więcej

Poza wyjściem z koronakryzysu musimy pamiętać o realizacji celów klimatycznych

„Poza wyjściem z kryzysu po pandemii COVID-19 musimy pamiętać, że do 2050 roku musimy znacząco ograniczyć emisyjność naszej gospodarki - podkreślił w minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński”.

Czytaj więcej