odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Atom na styk czy OZE na 1000 procent?
  • Kraje unijne chcą, by Komisja załagodziła przepisy w sprawie wsparcia bioenergii
  • Umowa społeczna musi być do przyjęcia przez KE. Nie trwają też prace nad połączeniem Taurona i PGE
  • Śląskie - pierwsza wersja planu sprawiedliwej transformacji - pod koniec marca

Atom na styk czy OZE na 1000 procent?

„Kiedy od dekad jedni liczą na atom w Polsce, inni wierzą w energetykę napędzaną w stu procentach z pomocą OZE, jak Niemcy pragnący denuklearyzacji Europy. Czyja postawa jest bardziej racjonalna? Warto się nad tym zastanowić w dziesiątą rocznicę katastrofy w Fukushimie”.

Czytaj więcej

Kraje unijne chcą, by Komisja załagodziła przepisy w sprawie wsparcia bioenergii

„Państwa członkowskie naciskają Komisję Europejską, aby zmienić planowane przepisy dotyczące tego, co jest uważane za zrównoważoną inwestycję. 10 krajów UE stwierdziło, że kryteria dotyczące bioenergii są zbyt restrykcyjne”.

Czytaj więcej

Umowa społeczna musi być do przyjęcia przez KE. Nie trwają też prace nad połączeniem Taurona i PGE

„Negocjowana obecnie z górniczymi związkami umowa społeczna ws. transformacji górnictwa musi być racjonalna, a potem skutecznie obroniona w Komisji Europejskiej – ocenia wiceszef MAP Artur Soboń. – Do tego będę przekonywał stronę społeczną – mówił wiceminister przed kolejną turą negocjacji. Zapewnił też, że nie trwają prace nad połączniem Taurona i Polskiej Grupy Energetycznej”.

Czytaj więcej

Śląskie - pierwsza wersja planu sprawiedliwej transformacji - pod koniec marca

„Pod koniec marca br. powinna być gotowa pierwsza wersja Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji (TPST) dla województwa śląskiego - poinformowali w czwartek przedstawiciele tamtejszego urzędu marszałkowskiego. Dokument zostanie wówczas poddany konsultacjom”.

Czytaj więcej