W dzisiejszym przeglądzie prasy:
- Tajna narada w ministerstwie. Jak ratować system energetyczny po 2025 r.?
- Trwają rozmowy o Nowym Ładzie. Solidarna Polska nie mówi „nie”
- Legislacja dotycząca cła węglowego ma przeciwdziałać napływowi śladu węglowego spoza Europy
- CBAM wyrówna szanse gospodarki europejskiej w rywalizacji z innymi
Tajna narada w ministerstwie. Jak ratować system energetyczny po 2025 r.?
„Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że po 2025 r. może brakować mocy w systemie. Trzeba zamykać stare węglówki i budować nowe niskoemisyjne elektrownie. Ale nie należy o tym głośno mówić, bo górnicze związki mogłyby się zdenerwować”.
Trwają rozmowy o Nowym Ładzie. Solidarna Polska nie mówi „nie”
„Polska Agencja Prasowa (PAP) podała, że podczas wtorkowego spotkania liderzy Zjednoczonej Prawicy rozmawiali głównie o Nowym Ładzie. Politycy koalicji doszli do porozumienia w kilku kwestiach, Solidarna Polska nie sprzeciwiła się jednoznacznie programowi reform”.
Legislacja dotycząca cła węglowego ma przeciwdziałać napływowi śladu węglowego spoza Europy
„Legislacja dotycząca wprowadzenia cła węglowego, opłaty granicznej ma wyrównać warunki konkurencji firm z Europy, czyli w istocie przeciwdziałać napływowi śladu węglowego spoza Europy, gdzie nie ma tak restrykcyjnych przepisów środowiskowych" - powiedział Euro PAP News europoseł Adam Jarubas”.
CBAM wyrówna szanse gospodarki europejskiej w rywalizacji z innymi
„Poseł do Parlamentu Europejskiego Grzegorz Tobiszowski, który w trakcie pełnienia funkcji wiceministra energii podnosił kwestię śladu węglowego, komentuje pomysł stworzenia mechanizmu obciążającego import do Unii Europejskiej kosztami emisji CO2, czyli tzw. CBAM”.