odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • PSE przyjęły wszystkie oferty na interwencyjną redukcję poboru mocy
  • Projekt planu sprawiedliwej transformacji dla województwa śląskiego - w połowie kwietnia
  • Rząd ma w trzecim kwartale przyjąć zmiany w prawie energetycznym
  • MKiŚ pracuje nad nowelizacją prawa energetycznego i ustawy o OZE
  • KE zbada prawidłowość wypłaty rekompensat za odejście Niemiec od energetyki węglowej

PSE przyjęły wszystkie oferty na interwencyjną redukcję poboru mocy

„Operator przesyłowy energii elektrycznej PSE zaakceptował wszystkie sześć poprawnych ofert złożonych w przetargu na świadczenie Interwencyjnej Redukcji Poboru (IRP), czyli usługi DSR - ograniczania poboru mocy na żądanie”.

Czytaj więcej

Projekt planu sprawiedliwej transformacji dla województwa śląskiego - w połowie kwietnia

„Około połowy kwietnia br. powinien być gotowy projekt Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji (TPST) dla województwa śląskiego - przekazali PAP we wtorek przedstawiciele tamtejszego urzędu marszałkowskiego”.

Czytaj więcej

Rząd ma w trzecim kwartale przyjąć zmiany w prawie energetycznym

„Rząd ma w trzecim kwartale tego roku przyjąć zmiany w prawie energetycznym, które mają m.in. wprowadzić regulacje dotyczące mechanizmu nierynkowego ograniczania w wytwarzaniu z odnawialnych źródeł energii przez operatorów systemu elektroenergetycznego - podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów”.

Czytaj więcej

MKiŚ pracuje nad nowelizacją prawa energetycznego i ustawy o OZE

„Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad nowelizacją prawa energetycznego i ustawy o odnawialnych źródłach energii - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Planowany termin przyjęcia projektu przez rząd to III kwartał 2021 r.”.

Czytaj więcej

KE zbada prawidłowość wypłaty rekompensat za odejście Niemiec od energetyki węglowej

„Portal "Carbon Pulse" podał, że Komisja Europejska rozpoczęła śledztwo w sprawie rekompensat za wcześniejsze wyłączenie energetyki węgla brunatnego w Niemczech wartych 4,35 mld euro”.

Czytaj więcej