odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • 121 milionów na projekty z ochrony środowiska i klimatu. Program LIFE dla Polski
  • URE pracuje nad zmianą modelu regulacyjnego dla ciepłownictwa
  • PiS głosem realizmu transformacji energetycznej Polski
  • Jedną z lokalizacji rozważanych dla przyszłej elektrowni jądrowej jest Bełchatów
  • Nowy Ład nie jest spójną wizją gospodarczo-społeczną

121 milionów na projekty z ochrony środowiska i klimatu. Program LIFE dla Polski

„Przygotowanie do działań w dziedzinie klimatu Małopolsce oraz sprzątanie terenów nad rzeką Pilicą - to dwa polskie projekty, które otrzymały finansowanie w ramach programu LIFE. W sumie UE za inwestuje 121 mln euro w projekty w zakresie środowiska, przyrody i działań w dziedzinie klimatu. - Środki przeznaczone na nowe projekty zintegrowane zapewnią wsparcie w przechodzeniu na zieloną gospodarkę - powiedział wiceprzewodniczący wykonawczy Frans Timmermans”.

Czytaj więcej

URE pracuje nad zmianą modelu regulacyjnego dla ciepłownictwa

„Urząd Regulacji Energetyki pracuje nad dopasowaniem modelu regulacyjnego dla ciepłownictwa do sytuacji rynkowej i konieczności realizowania przez sektor inwestycji - poinformował Rafał Gawin, prezes URE”.

Czytaj więcej

PiS głosem realizmu transformacji energetycznej Polski

„Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy dzisiaj głosem realizmu transformacji energetycznej Polski. Bardzo poważnie traktujemy stronę społeczną w tych rozmowach, chcielibyśmy, by w najbliższych tygodniach doszło do podpisania umowy społecznej - zadeklarował we wtorek wiceszef MAP Artur Soboń”.

Czytaj więcej

Jedną z lokalizacji rozważanych dla przyszłej elektrowni jądrowej jest Bełchatów

„Jak poinformował Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Bełchatów jest brany pod uwagę na lokalizację elektrowni jądrowej. Dodał, że nie jest to pierwszy wybór, ale wybór "w drugiej kolejności" - czytamy na portalu "Forsal.pl".

Czytaj więcej

Nowy Ład nie jest spójną wizją gospodarczo-społeczną

„Były wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna stwierdził, że „Nowy Ład” nie jest planem gospodarczym i powinien zostać opracowany na poziomie koalicyjnym. W wywiadzie minister krytykuje politykę klimatyczną Polski”.

Czytaj więcej