odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania unieważnione - co dalej?
  • Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas debaty "Dług pandemiczny a zielone inwestycje"
  • Ustawa o wsparciu morskiej energetyki wiatrowej opublikowana w Dzienniku Ustaw
  • Świat musi zerwać z nawykiem węglowym
  • Najwyższa w historii aukcji EEX cena uprawnień do emisji CO2

Konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania unieważnione - co dalej?

„W dniu 27 stycznia 2021 r. Sąd Unii Europejskiej stwierdził nieważność tzw. konkluzji BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania. Warto zastanowić się co tak naprawdę orzekł TSUE i co to może oznaczać dla Polskiej energetyki”.

Czytaj więcej

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas debaty "Dług pandemiczny a zielone inwestycje"

„Musimy przebudować naszą globalną gospodarkę, tak aby była bardziej ekologiczna i odporna" - powiedział wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas debaty "Dług pandemiczny a zielone inwestycje". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polski Instytut Ekonomiczny oraz Friedrich-Ebert-Stiftung 29 stycznia 2021 r.”.

Czytaj więcej

Ustawa o wsparciu morskiej energetyki wiatrowej opublikowana w Dzienniku Ustaw

„Ustawa x promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, która zawiera ramy regulacyjne dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku, została ogłoszona w środę Dzienniku Ustaw”.

Czytaj więcej

Świat musi zerwać z nawykiem węglowym

„Zależność od węgla w kluczowych częściach świata uniemożliwia rozpoczęcie globalnego ożywienia ekologicznego, a odejście od węgla powinno stać się globalnym priorytetem" - podaje The Guardian”.

Czytaj więcej

Najwyższa w historii aukcji EEX cena uprawnień do emisji CO2

„Przeprowadzona w środę na EEX w imieniu Polski aukcja uprawnień do emisji dwutlenku węgla została rozliczona po kursie 38,00 euro, co jest rekordem w historii aukcji. Uczestnicy zgłosili zapotrzebowanie na 4 907 000 uprawnień, wobec oferowanych 2 575 000. Współczynnik pokrycia wyniósł 1,905”.

Czytaj więcej