odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Kurtyka: "pracujemy nad ustawą mającą zmniejszać ubóstwo energetyczne"
  • Ile Polacy płacą za brak atomu?
  • Zintegrowanie rosnącej liczby rozproszonych źródeł OZE będzie wyzwaniem
  • Parlament Europejski zgadza się na produkcję wodoru z gazu ziemnego
  • Transformacja energetyczna to problem całej gospodarki

Kurtyka: "pracujemy nad ustawą mającą zmniejszać ubóstwo energetyczne"

„Pracujemy nad projektem ustawy mającej chronić odbiorców najbardziej wrażliwych na podwyżki cen prądu. Chcemy ograniczyć skalę ubóstwa energetycznego w Polsce - zadeklarował w czwartkowej rozmowie z Radiem Plus minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka”.

Czytaj więcej

Ile Polacy płacą za brak atomu?

„Trudno się dziwić, że energia elektryczna w Polsce drożeje, skoro już teraz cena uprawnień do emisji CO2 wynosi 35 euro za tonę. Ten haracz spada na społeczeństwo i gospodarkę. Co zmieni budowa elektrowni jądrowej?”.

Czytaj więcej

Zintegrowanie rosnącej liczby rozproszonych źródeł OZE będzie wyzwaniem

„Sektor energetyczny stoi dziś przed ogromnym wyzwaniem inwestycyjnym związanym m.in. z potrzebą integracji rosnącej liczby źródeł rozproszonych OZE, koniecznością zwiększenia elastyczności systemu elektroenergetycznego oraz automatyzacją procesów – ocenia prezes URE Rafał Gawin”.

Czytaj więcej

Parlament Europejski zgadza się na produkcję wodoru z gazu ziemnego

„Posłowie Parlamentu Europejskiego przyjęli projekt KE dotyczący zezwolenia na wykorzystywanie gazu ziemnego do produkcji wodoru, zanim powszechne w użytku staną się technologie zeroemisyjne”.

Czytaj więcej

Transformacja energetyczna to problem całej gospodarki

„– Proces transformacji klimatyczno-energetycznej wykroczył poza walkę o środowisko naturalne i stał się złożonym problemem, angażującym wszystkie sektory gospodarki – ocenia prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala”.

Czytaj więcej