odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • RECPP, czyli co zrobić z elektrowniami węglowymi po ich wyłączeniu?
  • TGE i PSEW będą tworzyć nowe rozwiązania giełdowe do handlu energią z OZE
  • Dalsze rozmowy o umowie społecznej dla górnictwa - w formule roboczych spotkań tematycznych
  • Rada przyjęła konkluzje o dyplomacji klimatyczno-energetycznej

RECPP, czyli co zrobić z elektrowniami węglowymi po ich wyłączeniu?

„Projekty takie jak RECPP są bardzo ważne i potrzebne, gdyż pozwolą na inwentaryzację i ocenę potencjału jednostek węglowych oraz ułatwią ich późniejsze wykorzystanie – także z korzyścią dla lokalnych społeczności i wszystkich zainteresowanych”.

Czytaj więcej

TGE i PSEW będą tworzyć nowe rozwiązania giełdowe do handlu energią z OZE

„Towarowa Giełda Energii oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej podpisały Porozumienie o współpracy, którego celem jest stworzenie nowych rozwiązań giełdowych wspierających obrót energią wyprodukowaną w odnawialnych źródłach energii”.

Czytaj więcej

Dalsze rozmowy o umowie społecznej dla górnictwa - w formule roboczych spotkań tematycznych

„Rozmowy zmierzające do zawarcia umowy społecznej w sprawie transformacji górnictwa będą kontynuowane w formule roboczych spotkań, poświęconych poszczególnym częściom tego dokumentu, z udziałem przedstawicieli różnych resortów - uzgodniły w poniedziałek strony toczących się w Katowicach negocjacji”.

Czytaj więcej

Rada przyjęła konkluzje o dyplomacji klimatyczno-energetycznej

„W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych krajów członkowskich Unii Europejskiej przyjęli konkluzje w sprawie dyplomacji klimatycznej i energetycznej oraz realizacja zewnętrznego wymiaru Europejskiego Zielonego Ładu. Ministrowie wskazali między innymi na trwałe zagrożenie dla ludzkości zmianami klimatycznymi i wezwali do wycofania wsparcia dla paliw kopalnych”.

Czytaj więcej