odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • System aukcyjny dla OZE wydłużony
  • 2020 rok w górnictwie w cieniu pandemii i perspektywy wygaszania kopalń
  • Wielka Brytania i Euratom podpisują umowę o współpracy w dziedzinie energii jądrowej
  • Przesłanie dyrektor WNA: Spojrzenie w światła 2021 roku

System aukcyjny dla OZE wydłużony

„Pozytywna decyzja KE to dodatkowy czas dla przedsiębiorców na przygotowanie ofert do przyszłorocznych aukcji OZE. Mam nadzieję, że przyczyni się ona do jeszcze większej podaży zgłaszanych projektów”.

Czytaj więcej

2020 rok w górnictwie w cieniu pandemii i perspektywy wygaszania kopalń

„Jak wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, po 10 miesiącach tego roku krajowe wydobycie węgla kamiennego było mniejsze niż w porównywalnym okresie przed rokiem o ok. 7 mln ton, a sprzedaż węgla spadła o ok. 6,2 mln ton. Od początku roku do końca października kopalnie wydobyły ok. 44,5 mln ton węgla (wobec 51,5 mln ton rok wcześniej), a sprzedały ok. 42,7 mln ton (wobec ok. 48,9 mln ton). Cały 2020 r. górnictwo może zamknąć produkcją rzędu 54 mln ton, wobec ponad 61,6 mln ton w 2019 r”.

Czytaj więcej

Wielka Brytania i Euratom podpisują umowę o współpracy w dziedzinie energii jądrowej

„Jest to porozumienie odrębne od szerszej Umowy o handlu i współpracy między Wielką Brytanią a UE) która została również ogłoszona 24 grudnia i którą zatwierdzili ambasadorzy z 27 państw członkowskich UE, umożliwiając jej wejście w życie 1 stycznia. Brytyjscy prawodawcy powrócą do Izby Gmin, niższej izby parlamentu, aby głosować nad tak zwaną umową handlową po Brexicie”.

Czytaj więcej

Przesłanie dyrektor WNA: Spojrzenie w światła 2021 roku

„W 2021 r. czeka nas ciężka praca w sektorze jądrowym, a ja jestem gotowa zakasać rękawy. W końcu potencjał energii jądrowej - zarówno ten zrealizowany, jak i dotąd niewykorzystany - może naprawdę zrewolucjonizować świat, w którym żyjemy”.

Czytaj więcej