W dzisiejszym przeglądzie prasy:
- Rola wodoru w zielonej transformacji nie jest wolna od kontrowersji
- URE rozdysponowało rekompensaty dla firm energochłonnych
- Alarmujące dane z samorządów. Wymiana "kopciuchów" stoi w miejscu
- EWE planuje pierwszy w Niemczech podziemny magazyn wodoru
Rola wodoru w zielonej transformacji nie jest wolna od kontrowersji
„Na ostatnim tegorocznym szczycie Unii Europejskiej potwierdzono priorytet dla wodoru w Europejskim Zielonym Ładzie. UE do 2030 r. chce uzyskać 40 GW nowych mocy produkcyjnych surowca tego typu, przekładających się na 10 mln ton zielonego wodoru rocznie, a 6 GW ma powstać w ciągu najbliższych 4 lat”.
URE rozdysponowało rekompensaty dla firm energochłonnych
„143 mln zł pomocy publiczne w postaci rekompensat otrzymali producenci żeliwa i stali oraz stopów żelaza. Drugim dużym beneficjentem tej formy pomocy jest sektor produkcji nawozów i związków azotowych, który otrzymał łącznie ponad 70 mln rekompensat sektorowych. Na trzeciej pozycji znaleźli się producenci chemikaliów nieorganicznych podstawowych pozostałych, którzy otrzmali 38,8 mln zł”.
Alarmujące dane z samorządów. Wymiana "kopciuchów" stoi w miejscu
„Pozaklasowe kotły na węgiel i drewno tzw. "kopciuchy" stanowią główne źródło zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Niestety tempo ich wymiany stoi w miejscu”.
EWE planuje pierwszy w Niemczech podziemny magazyn wodoru
„W tej lokalizacji obsługujemy już kawerny do magazynowania gazu ziemnego i posiadamy niezbędną infrastrukturę do buforowania lub przetwarzania importowanej energii z wybrzeża a następnie rozsądnej dystrybucji”.