W dzisiejszym przeglądzie prasy:
- Polską Grupę Górniczą od bankructwa dzielą miesiące
- Pożegnanie z węglem kamiennym najwcześniej za 15 lat?
- Podsumowanie działalności TGE w listopadzie 2020 r.
- Zwiększony budżet programu "Mój Prąd" wykorzystany
- Wlk. Brytania podnosi cel redukcji emisji CO2 w 2030 r. do 68 proc.
Polską Grupę Górniczą od bankructwa dzielą miesiące
„Co godzinę polskie górnictwo generuje 500 tys. zł strat. Tymczasem nie wiadomo czy PGG dostanie pożyczkę ratunkową z Polskiego Funduszu Rozwoju, nie ma nawet śladu porozumienia z Komisją Europejską w sprawie pomocy dla zamykanych kopalń, a rząd prowadzi jałowe dyskusje ze związkowcami”.
Pożegnanie z węglem kamiennym najwcześniej za 15 lat?
„Odejście od węgla jest możliwe w polskiej gospodarce w 2035 r. Ze względu na koszty inwestycji nie jest to scenariusz optymalny. Bardzo wiele zależeć będzie od tego jak wykorzystamy gaz ziemny”.
Podsumowanie działalności TGE w listopadzie 2020 r.
„Wolumen obrotu na Rynku Dnia Następnego gazu wyniósł w listopadzie 2020 roku 2 546 208 MWh. Oznacza to wzrost r/r o 37,7 proc. i jest to jednocześnie największy wolumen na tym rynku od stycznia 2019 r.”.
Zwiększony budżet programu "Mój Prąd" wykorzystany
„Zwiększony do 1,1 mld zł budżet programu "Mój Prąd" został już wykorzystany, w związku z tym Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW zamykają 7 grudnia br. nabór wniosków”.
Wlk. Brytania podnosi cel redukcji emisji CO2 w 2030 r. do 68 proc.
„Brytyjski rząd oficjalnie ogłosił znaczące przyspieszenie tempa dekarbonizacji i redukcji emisji CO2. Cel redukcyjny na 2030 r. rośnie z 53 do 68 proc. To najambitniejszy plan spośród największych gospodarek świata”.