odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Nowy cel klimatyczny Unii Europejskiej. Czy to się uda?
  • Kluczem zmian w górnictwie sprawiedliwa transformacja
  • Trzeba zaproponować górnikom racjonalne rozwiązania na przyszłość
  • Chiny chcą osiągnąć neutralność klimatyczną w 2060 roku

Nowy cel klimatyczny Unii Europejskiej. Czy to się uda?

„Bruksela proponuje, aby UE obniżyła emisje o 55 proc. do 2030 r. Modele matematyczne pokazują, że to jest możliwe, ale model nie bierze pod uwagę realiów politycznych, społecznych i gospodarczych”.

Czytaj więcej

Kluczem zmian w górnictwie sprawiedliwa transformacja

Prezydent Andrzej Duda: „Problem zmian w górnictwie to tylko część polityki klimatycznej obejmującej wiele gałęzi przemysłu. Kluczem jest sprawiedliwa transformacja, wprowadzana poprzez dialog społeczny”.

Czytaj więcej

Trzeba zaproponować górnikom racjonalne rozwiązania na przyszłość

„Między innymi o przyczynach niepowodzenia realizowanego od kilku lat planu ratowania górnictwa oraz o ostatniej wersji projektu polityki energetycznej państwa do 2040 r., który zakłada szybszą ścieżkę odejścia od węgla, z Grzegorzem Tobiszowskim, byłym wiceministrem energii i pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, a obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego - rozmawiała "Rzeczpospolita".

Czytaj więcej

Chiny chcą osiągnąć neutralność klimatyczną w 2060 roku

„Przewodniczący Xi Jinping ogłosił, że Chiny osiągnie szczytową emisję CO2 przed 2030 rokiem i neutralność klimatyczną w 2060 roku”.

Czytaj więcej