odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • W ubiegłym roku najostrzejszy od dziesięciu spadek emisji gazów cieplarnianych w UE
  • Jeśli chodzi o Polskę, to jestem optymistą
  • Uprawnienia EUA w sierpniu zyskały na wartości 9,21 proc.
  • Regiony górnicze nie mogą stać się zdegradowanymi i bezludnymi wyspami
  • Rusza kolejny etap prac nad Krajowym Planem Odbudowy
  • Szefowa brytyjskiej delegacji przy COP26: Firmy mają większe ambicje klimatyczne niż rządy

W ubiegłym roku najostrzejszy od dziesięciu spadek emisji gazów cieplarnianych w UE

„Wstępne dane Europejskiej Agencji Środowiska (European Environment Agency - EEA) dotyczące emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej w 2019 r. wskazują na największy spadek emisji od kryzysu gospodarczego w 2009 r.”.

Czytaj więcej

Jeśli chodzi o Polskę, to jestem optymistą

Frans Timmermans: „Jeśli chodzi o Polskę, to jestem optymistą. Po pierwsze, polska gospodarka i społeczeństwo są w stanie przeprowadzić transformację - udowadniają to od 30 lat. Po drugie, Polacy to naród wziętych inżynierów. Wśród nich jest dużo dobrze wykształconych specjalistów, a tych bardzo brakuje w całej Europie. Po trzecie, UE wykazuje się solidarnością”.

Czytaj więcej

Uprawnienia EUA w sierpniu zyskały na wartości 9,21 proc.

KOBiZE: „Uprawnienia EUA w sierpniu zyskały na wartości 9,21 proc. Średnia arytmetyczna cena EUA z 21 transakcyjnych dni wyniosła 26,82 euro”.

Czytaj więcej

Regiony górnicze nie mogą stać się zdegradowanymi i bezludnymi wyspami

Anna Hetman: „Wszystkie gminy górnicze stoją przed ogromnym wyzwaniem, które powinno być wsparte przez rząd, bo likwidacja kopalń to zagrożenie odpływu ludności oraz pozostawione zdegradowane i niezagospodarowane tereny”.

Czytaj więcej

Rusza kolejny etap prac nad Krajowym Planem Odbudowy

„Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które koordynuje Krajowy Plan Odbudowy, rozpoczęło kolejny etap prac nad nadesłanymi propozycjami ministerstw i regionów - poinformował w piątek resort. W pierwszym etapie wpłynęło prawie 1,2 tys projektów, między innymi z obszaru energetyki”.

Czytaj więcej

Szefowa brytyjskiej delegacji przy COP26: Firmy mają większe ambicje klimatyczne niż rządy

„Była minister energii Wielkiej Brytanii i szefowa brytyjskiej delegacji przed COP26 Claire O’Neill powiedziała, że sektor prywatny ma nierzadko większe ambicje klimatyczne niż rządy państw”.

Czytaj więcej