odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • MK chce zaangażować gospodarstwa domowe do oszczędzania energii
  • Ministerstwo klimatu chce złagodzić przepisy ustawy o zapasach
  • Tauron oczekuje wzrostu liczby przyłączy mikroinstalacji OZE w 2020 r.
  • Pierwsza energia z farm na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r.
  • U ministra klimatu Michała Kurtyki wykryto koronawirusa
  • Czy potrzebujemy elektrowni jądrowej?

MK chce zaangażować gospodarstwa domowe do oszczędzania energii

Przygotowany przez resort klimatu projekt nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej przewiduje, że od 2021 r. przedsiębiorstwa energetyczne będą mogły dofinansowywać wydatki osób fizycznych na wymianę kotłów, modernizację oświetlenia, przyłączenie do sieci ciepłowniczej i termomodernizację.

Czytaj więcej

Ministerstwo klimatu chce złagodzić przepisy ustawy o zapasach

Ministerstwo klimatu chce znowelizować ustawę o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego zwaną ustawą o zapasach.

Czytaj więcej

Tauron oczekuje wzrostu liczby przyłączy mikroinstalacji OZE w 2020 r.

Tauron spodziewa się wzrostu tempa przyłączeń mikroinstalacji OZE. Przełoży się to także - zdaniem spółki - na wzrost wydatków na modernizację sieci dystrybucyjnej.

Czytaj więcej

Pierwsza energia z farm na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r.

Wiceminister Zbigniew Gryglas: „Pierwsza energia z farm wiatrowych na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r. Bałtyk będzie jednym z największych źródeł zielonej energii polskiej gospodarki; zapewni ok. 20 proc. całego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Czytaj więcej

U ministra klimatu Michała Kurtyki wykryto koronawirusa

MK: „Przeprowadzony u mnie drugi test na koronawirusa przyniósł niestety dodatni wynik. Czuję się dobrze. Wraz z rodziną przebywam w domowej izolacji."

Czytaj więcej

Czy potrzebujemy elektrowni jądrowej?

O błędach w projekcie Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) i błędnych założeniach co do roli jaką elektrownie atomowe miałyby odegrać w transformacji naszej energetyki pisze w swojej polemice do artykułów R. Zasunia i U. Kuczyńskiej Grzegorz Onichimowski, współtwórca i wieloletni prezes Towarowej Giełdy Energii.

Czytaj więcej