odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Jest rozporządzenie w sprawie przyszłorocznych aukcji OZE
  • Konsultacje zmiany rozporządzenia taryfowego dla energii elektrycznej
  • Zmiana ustawy o efektywności pozwoli zaoszczędzić 5,58 mln toe energii
  • Będzie nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego
  • Nowi członkowie zarządu NFOŚiGW
  • Trwają prekwalifikacje do aukcji OZE w 2020
  • Śląsk zasługuje na pełnomocnika do spraw transformacji

Jest rozporządzenie w sprawie przyszłorocznych aukcji OZE

Na stronach Rządowego Centrum Legislacyjnego ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2021.

Czytaj więcej

Konsultacje zmiany rozporządzenia taryfowego dla energii elektrycznej

Minister Klimatu udostępnił do konsultacji projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Energii z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną.

Czytaj więcej

Zmiana ustawy o efektywności pozwoli zaoszczędzić 5,58 mln toe energii

Ministerstwo Klimatu opublikowało projekt zmiany ustawy o efektywności energetycznej, której zapisy mają pozwolić osiągnąć cel poprawy efektywności na rok 2030. Projekt zakłada w ciągu 10 lat oszczędności nie mniejsze niż 5,58 mln ton oleju ekwiwalentnego (toe.

Czytaj więcej

Będzie nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego

Ministerstwo klimatu przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.

Czytaj więcej

Nowi członkowie zarządu NFOŚiGW

20 sierpnia stanowisko prezesa zarządu NFOŚiGW objął prof. Maciej Chorowski, a 10 września do zarządu NFOŚiGW dołączy Paweł Mirowski.

Czytaj więcej

Trwają prekwalifikacje do aukcji OZE w 2020

W związku z planowanym ogłoszeniem przez Prezesa URE tegorocznych aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, Urząd przypomina, że podmioty zainteresowane udziałem w aukcyjnym systemie wsparcia mogą już składać dokumenty niezbędne do prekwalifikacji.

Czytaj więcej

Śląsk zasługuje na pełnomocnika do spraw transformacji

Ze względu na rangę zadania, jaką jest transformacja społeczna i gospodarcza Śląska, region zasługuje na pełnomocnika ds. transformacji, podporządkowanego bezpośrednio premierowi - oświadczyła w czwartek śląska europosłanka PiS Izabela Kloc, postulując stworzenie takiego stanowiska.

Czytaj więcej