odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Odbiorcy energochłonni porozmawiają o mniej emisyjnej przyszłości na Konferencji PSEW2020
  • Kończy się czas na przystąpienie do Programu Demand Side Response z agregatorem
  • UE może zmienić definicję biomasy
  • Polska nie wybrała jeszcze technologii w jakiej powstanie elektrownia jądrowa
  • PSE podały warunki pierwszej akcji wstępnej

Odbiorcy energochłonni porozmawiają o mniej emisyjnej przyszłości na Konferencji PSEW2020

Polski przemysł energochłonny zamierza przechodzić na częściowe zasilanie prądem z odnawialnych źródeł energii. Stawką jest zarówno obniżenie kosztów zakupu energii, jak również zmniejszenie wpływu na środowisko. W obu przypadkach chodzi o utrzymanie konkurencyjności na globalnym rynku.

Czytaj więcej

Kończy się czas na przystąpienie do Programu Demand Side Response z agregatorem

Wzrost cen energii elektrycznej prowadzi do wyższych kosztów produkcji dla przedsiębiorstw, co przekłada się na wyższe ceny produktów. Dodatkowo wpływ pandemii na produkcję jest znaczący – może prowadzić do obniżania opłacalności produkcji lub zwiększania kosztów wyrobów końcowych.

Czytaj więcej

UE może zmienić definicję biomasy

Od początku października prawdopodobnie wejdzie w życie nowelizacja ustawy o OZE dotycząca drewna energetycznego. Tymczasem jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita", w przyszłym roku drewno może już nie być uznawane za biomasę.

Czytaj więcej

Polska nie wybrała jeszcze technologii w jakiej powstanie elektrownia jądrowa

Tomasz Nowacki, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Klimatu był gościem audycji "Temat Dnia" w Polskim Radiu 24 powiedział w rozmowie z radiem, że Polska nie wybrała jeszcze technologii w jakiej realizowana będzie elektrownia jądrowa.

Czytaj więcej

PSE podały warunki pierwszej akcji wstępnej

Polskie Sieci Elektroenergetyczne przedstawiły w środę parametry aukcji wstępnej dla jednostek mocy zlokalizowanych w systemie elektroenergetycznym Litwy.

Czytaj więcej