odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • MFiPR: pracujemy nad Krajowym Planem Odbudowy
  • Czy rekonstrukcja rządu przełamie impas w energetyce i klimacie
  • Raport ACER: uczestnicy rynku gazu nie są zainteresowani rozbudową infrastruktury sieciowej
  • Prezes URE o energetyce węglowej
  • URE zapowiada pomoc w utrzymaniu poziomu inwestycji OSD
  • Spadek produkcji węgla kamiennego i brunatnego w czerwcu

MFiPR: pracujemy nad Krajowym Planem Odbudowy

Porozumienie UE daje Polsce ponad 139 mld euro w bezpośrednich dotacjach (w cenach bieżących), a razem z uprzywilejowanymi pożyczkami ponad 173 mld euro. W przeliczeniu na złotówki oznacza to, że Polska będzie mogła skorzystać z ponad 776 mld zł wsparcia (w cenach bieżących), w tym: 623 mld zł w formie dotacji i 153 mld zł w formie niskooprocentowanych pożyczek.

Czytaj więcej

Czy rekonstrukcja rządu przełamie impas w energetyce i klimacie

Spór rządowy o neutralność klimatyczną pokazuje, że polityka energetyczno-klimatyczna rządu znajduje się w impasie, z którego może ją wydobyć dopiero rekonstrukcja zapowiedziana na jesień tego roku

Czytaj więcej

Raport ACER: uczestnicy rynku gazu nie są zainteresowani rozbudową infrastruktury sieciowej

Gracze rynkowi nie są zainteresowani rozbudową sieci gazowych w Unii Europejskiej - wynika z opublikowanego dziś raportu Agencji UE ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER).

Czytaj więcej

Prezes URE o energetyce węglowej

Koszty produkcji energii elektrycznej w elektrowniach węglowych są wysokie, ale Polska potrzebuje tych źródeł i dlatego musimy poszukać własnej drogi odchodzenie od węgla - ocenił w "Rzeczpospolitej" prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin.

Czytaj więcej

URE zapowiada pomoc w utrzymaniu poziomu inwestycji OSD

Urzędu Regulacji Energetyki obawia się, że operatorzy systemów dystrybucyjnych w związku ze spowodowanym pandemią kryzysem ograniczą zaplanowane inwestycji i zapowiada wprowadzenie zachęt, które maja pomóc w realizacji planów

Czytaj więcej

Spadek produkcji węgla kamiennego i brunatnego w czerwcu

Produkcja węgla kamiennego w czerwcu spadła o 18,4 proc., a węgla brunatnego w czerwcu w Polsce spadła o 10,3 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej

Czytaj więcej