odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Projekt rozporządzenia w sprawie parametrów aukcji głównej dla roku dostaw 2025 – opublikowany
  • Posłowie chcą przesunąć termin wejścia w życie opłaty mocowej
  • Rząd chce w trzecim kwartale znowelizować ustawę o rynku mocy
  • W pierwszym półroczu źródła OZE z najwyższym udziałem w produkcji energii elektrycznej w UE
  • Agencja Energii Jądrowej: odbudowa gospodarki po wirusie to doskonała okazja do tworzenia miejsc pracy w sektorze jądrowym

Projekt rozporządzenia w sprawie parametrów aukcji głównej dla roku dostaw 2025 – opublikowany

Na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Klimatu w sprawie parametrów aukcji głównej dla roku dostaw 2025 oraz parametrów aukcji dodatkowych dla roku dostaw 2022.

Czytaj więcej

Posłowie chcą przesunąć termin wejścia w życie opłaty mocowej

W procedowanym w Sejmie projekcie nowelizacji ustawy o biokomponentach termin wejścia w życie nowej opłaty mocowej przesunięty jest na 1 stycznia 2021 r. Zgodnie z ustawą o rynku mocy opłata miała być doliczana do rachunków od 1 października tego roku.

Czytaj więcej

Rząd chce w trzecim kwartale znowelizować ustawę o rynku mocy

Do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów trafi projekt ustawy o zmianie ustawy o rynku mocy. Zmiany związane są miedzy innymi unijnymi ograniczeniami co do emisyjności źródeł wytwórczych.

Czytaj więcej

W pierwszym półroczu źródła OZE z najwyższym udziałem w produkcji energii elektrycznej w UE

W pierwszym półroczu 2020 roku odnawialne źródła energii wytwarzały 40 proc. energii elektrycznej w Unii Europejskie, pierwszy raz ich udział był wyższy niż elektrowni bazujących na paliwach kopalnych, których udział wyniósł 33 proc.

Czytaj więcej

Agencja Energii Jądrowej: odbudowa gospodarki po wirusie to doskonała okazja do tworzenia miejsc pracy w sektorze jądrowym

Projekty dotyczące energii jądrowej powinny zostać uwzględnione w planach odbudowy po COVID-19, ponieważ zapewniają dużą liczbę miejsc pracy, które pomagają ożywić gospodarkę, stwierdza Agencja Energii Jądrowej (NEA) OECD w swoim niedawno opublikowanym dokumencie politycznym.

Czytaj więcej