odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • UE: dostęp do środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji powinna zależeć od poparcia neutralności klimatycznej na poziomie krajowym
  • PE: unijne finansowanie powinno być zgodne z celami klimatycznymi na 2050 r.
  • Europosłowie za lepszym magazynowaniem energii w postaci wodoru lub w akumulatorach
  • Polska dostanie kolejne miliardy euro na energetykę
  • ACER: większość gazowych sieci przesyłowych na razie nie gotowa na wodór
  • TGE może wesprzeć transformację energetyczną

UE: dostęp do środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji powinna zależeć od poparcia neutralności klimatycznej na poziomie krajowym

Przewodniczący Rady UE Charles Michel przedstawił w piątek kompromisową propozycję dotyczącą kolejnego projektu budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Jedną z nowości, które pojawiły się w propozycji przewodniczącego to powiązanie możliwości korzystania z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji pod warunkiem poparcia celu neutralności klimatycznej do 2050 roku na poziomie krajowym, a nie wspólnotowym, jak dotychczas planowano

Czytaj więcej

PE: unijne finansowanie powinno być zgodne z celami klimatycznymi na 2050 r.

Komisja Europejska powinna zaktualizować swoje wytyczne, aby wybierać priorytetowe projekty energetyczne, które są w pełni zgodne z unijną polityką klimatyczną, stwierdzi stwierdzili Parlament Europejski w przyjętej w piątek rezolucji.

Czytaj więcej

Europosłowie za lepszym magazynowaniem energii w postaci wodoru lub w akumulatorach

Energia z odnawialnych źródeł to coraz większa część europejskiego koszyka energetycznego. Europosłowie chcą, aby była ona - jak proponują - efektywniej magazynowana, np. w postaci wodoru lub w akumulatorach.

Czytaj więcej

Polska dostanie kolejne miliardy euro na energetykę

Polska dostanie kolejne miliardy euro na energetykę.

Czytaj więcej

ACER: większość gazowych sieci przesyłowych na razie nie gotowa na wodór

Z przeprowadzonych przez ACER badań ankietowych wynika, że większość operatorów gazowych sieci przesyłowych nie jest jeszcze gotowa do zatłaczania wodoru do zarządzanych przez nich sieci przesyłowych

Czytaj więcej

TGE może wesprzeć transformację energetyczną

Polska giełda gazu ma już osiem lat. Po tym jak wzmocniła bezpieczeństwo energetyczne i przyczyniła się do rozwoju rynku, może wesprzeć transformację energetyczną – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Czytaj więcej