odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Ministerstwo Klimatu podsumowuje OSE Gdańsk 2020
  • Niemcy chcą od września szybkich prac nad nowymi unijnymi celami ws. redukcji emisji CO2
  • IEA: energia jądrowa ma istotną rolę do odegrania, ale potrzebne są działania rządów
  • Wyższa średnia cena kontraktu na dostawy energii w czerwcu
  • Prezydent przedstawił Eko-Kartę, czyli deklarację wsparcia inicjatyw ekologicznych

Ministerstwo Klimatu podsumowuje OSE Gdańsk 2020

Tematem przewodnim 8. Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2020 była "Energetyka dla gospodarki - gospodarka dla energetyki". Ministerstwo Klimatu reprezentowali podczas wydarzenia pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska oraz wiceminister Piotr Dziadzio.

Czytaj więcej

Niemcy chcą od września szybkich prac nad nowymi unijnymi celami ws. redukcji emisji CO2

Niemcy chcą, żeby we wrześniu rozpoczęły się prace nad nowymi celami ws. redukcji emisji na 2030 rok i żeby toczyły się jak najszybciej. Minister środowiska Svenja Schulze podkreślała w piątek, że do października chce zbudować kompromis w tej sprawie między państwami UE.

Czytaj więcej

IEA: energia jądrowa ma istotną rolę do odegrania, ale potrzebne są działania rządów

Duże, skomplikowane naukowo technologie, takie jak energetyka jądrowa i małe reaktory modułowe, mają do odegrania ważną rolę w osiąganiu celów zerowej emisji netto, ale wymagają bezpośrednich inwestycji rządowych we wczesnych fazach rozwoju, w połączeniu z działaniami mającymi na celu zwiększenie ich wartości rynkowej - twierdzi Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA).

Czytaj więcej

Wyższa średnia cena kontraktu na dostawy energii w czerwcu

Średnia ważona cena BASE na rynku dnia następnego ukształtowała się w czerwcu na poziomie 218,18 zł/MWh wobec 173,58 zł/MWh w maju

Czytaj więcej

Prezydent przedstawił Eko-Kartę, czyli deklarację wsparcia inicjatyw ekologicznych

Prezydent Andrzej Duda przedstawiał w piątek Eko-Kartę będącą - jak mówił - deklaracją jego zdecydowanego wsparcia dla inicjatyw na rzecz czystego powietrza, energii ze źródeł odnawialnych, efektywnego wykorzystywania zasobów wody, właściwej gospodarki odpadami i zwiększenia nakładów na edukację ekologiczną.

Czytaj więcej