odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Przegrana Polski w sporze o Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Ważą się losy wsparcie atomu i gazu
  • Niektóre państwa członkowskie nie zmniejszą zanieczyszczenia powietrza do 2030 roku
  • Tak Unia Europejska chce rozwijać zielony wodór

Przegrana Polski w sporze o Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Ważą się losy wsparcie atomu i gazu

Agencja Reuters podaje, że ambasadorzy krajów Unii Europejskiej zdecydowały o tym, iż Fundusz Sprawiedliwej Transformacji nie będzie mógł służyć do wsparcia inwestycji w atom ani gaz ziemny. Ostateczna decyzja zapadnie w rozmowach Komisji Europejskiej z Parlamentem. Polska była w grupie krajów opowiadających się za wsparciem gazu z tego funduszu.

Czytaj więcej

Niektóre państwa członkowskie nie zmniejszą zanieczyszczenia powietrza do 2030 roku

Komisja Europejska (KE) poinformowała, że oceny pierwszych programów działań państw członkowskich w zakresie kontroli emisji zanieczyszczeń powietrza wynika, że wdrażanie nowych europejskich przepisów dotyczących czystego powietrza wymaga poprawy.

Czytaj więcej

Tak Unia Europejska chce rozwijać zielony wodór

Rozkręcenie produkcji elektrolizerów na masową skalę ma obniżyć koszt produkcji zielonego wodoru wytwarzanego z nadwyżek odnawialnej energii elektrycznej, co ma być kluczowe do osiągnięcia przez Unię Europejską celu neutralności klimatycznej.

Czytaj więcej