odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Rynek energii jest coraz bardziej zdecentralizowany
  • W środę podpisanie listu intencyjnego w sprawie morskiej energetyki wiatrowej
  • Agencja Energii Jądrowej OECD przedstawia plany odbudowy po pandemii

Rynek energii jest coraz bardziej zdecentralizowany

Na konferencji EuroPOWER & OZE Power prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin opowiedział o zmianach zachodzących obecnie na rynku energii”.

Czytaj więcej

W środę podpisanie listu intencyjnego w sprawie morskiej energetyki wiatrowej

W środę, 1 lipca w Ministerstwie Klimatu ma zostać podpisany list intencyjny o współpracy w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Czytaj więcej

Agencja Energii Jądrowej OECD przedstawia plany odbudowy po pandemii

Agencja Energii Jądrowej OECD (NEA) ogłosiła serię opracowań politycznych, które badają rolę energii jądrowej w ożywieniu gospodarczym po COVID-19. Wytyczne polityczne, do których wkład wniosło również Światowe Stowarzyszenie Jądrowe (WNA), dotyczą czterech tematów: budowania odporności, tworzenia miejsc pracy, redukcji emisji i odblokowywania finansowania.

Czytaj więcej