odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Polska może być współautorem zielonego ładu
  • Ministerstwo Klimatu chce zmienić cele dla fotowoltaiki
  • ACER będzie pobierać opłaty, KE głosiła konsultacje
  • Zalało elektrownię.
  • Niemcy określają priorytety na prezydencję w UE

Polska może być współautorem zielonego ładu

Wywiad z Minister Jadwigą Emilewicz dot. Zielonego Ładu oraz pozycji negocjacyjnej Polski w całej sprawie.

Czytaj więcej

Ministerstwo Klimatu chce zmienić cele dla fotowoltaiki

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, wiceminister klimatu Ireneusz Zyska sygnalizuje potrzebę zmiany celów zainstalowanego potencjału fotowoltaiki, które zapisano w dotychczasowych, kluczowych dokumentach energetycznych rządu.

Czytaj więcej

ACER będzie pobierać opłaty, KE głosiła konsultacje

8 czerwca do końca sierpnia Komisja Europejska prowadzi konsultacje dotyczące opłat, które ma pobierać ACER od uczestników hurtowego rynku energii raportujących dane na podstawie rozporządzenia REMIT - informuje Urząd Regulacji Energetyki.

Czytaj więcej

Zalało elektrownię.

Ceny energii elektrycznej ostro wzrosły, a PSE musiały ratować sytuację w polskim systemie energetycznym, po tym jak ulewa ograniczyła produkcję energii w największej elektrowni węglowej w Europie − Bełchatów, a w elektrowniach Kozienice, Dolna Odra, Jaworzno, Łagisza i Włocławek doszło do serii awarii.

Czytaj więcej

Niemcy określają priorytety na prezydencję w UE

"Niemcy wykorzystają swoją nadchodzącą prezydencję w Unii Europejskiej, aby poprowadzić Wspólnotę w kierunku przyjaznego klimatu i ożywienia gospodarczego po pandemii COVID-19" - powiedziała we wtorek minister środowiska Niemiec.

Czytaj więcej