odbiorcy energii energia elektryczna, efektywność energetyczna, energetyka przemysłowa, ciepło, gaz, CO2

Debata: DSR w przemyśle ciężkim i energochłonnym

Już 26 maja br. (wtorek), w serwisie wnp.pl odbędzie się wirtualna debata z cyklu Enel X Talks, na temat Rynku Mocy, programów DSR i udziału w nich odbiorców energii, w szczególności z przemysłu energochłonnego i ciężkiego. Eksperci i sami odbiorcy rozmawiać będą na temat branżowych uwarunkowań uczestnictwa w Rynku Mocy. W debacie udział weźmie m. in. Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE i Przewodniczący FOEEiG.

Dyskutować będą również Jacek Misiejuk, Dyrektor Zarządzający Enel X, Marek Kulesa, Dyrektor Biura Towarzystwa Obrotu Energią oraz przedstawiciele firm przemysłu ciężkiego.

W 2021 roku w Rynku Mocy pierwszy raz będą uczestniczyć odbiorcy energii elektrycznej. Zgłaszając gotowość do ograniczania jej poboru w sytuacjach krytycznych będą wynagradzani finansowo.

  • Czy programy DSR są atrakcyjne dla przemysłu ciężkiego?
  • Jakie są szanse, obawy i branżowe uwarunkowania dla udziału w DSR?
  • Co zrobić, by usługi DSR mogły się rozwijać?

Odpowiedzi m. in. na te pytania poszukiwać będą rozmówcy Adama Sieraka, redaktora wnp.pl, który poprowadzi debatę.

Więcej informacji na temat najbliższej debaty oraz kolejnych wirtualnych spotkań z cyklu Enel X Talks, adresowanych do różnych gałęzi przemysłu, znaleźć można na stronie Enel X Talks.

Zapraszamy do uczestnictwa 26 maja, o godz. 12:00, na żywo w serwisie wnp.pl.

W dzisiejszym przeglądzie prasy:

  • Forum Energii: elektryfikacja i integracja sektorów zapewni neutralność klimatyczną
  • PIE: globalny rynek gazu może odczuwać skutki załamania do 2025 r.
  • Do 45 proc. dotacji do kogeneracji
  • Federacja Konsumentów pyta kandydatów na prezydenta o taryfę socjalną na energię elektryczną

Forum Energii: elektryfikacja i integracja sektorów zapewni neutralność klimatyczną

Elektryfikacja to kierunek wymusi ściślejszą współpracę różnych sektorów gospodarki z przyszłym, całkowicie odmiennym od dzisiejszego systemem elektroenergetycznym - czytamy w najnowszym raporcie Forum Energii "Polska neutralna klimatycznie 2050. Elektryfikacja i integracja sektorów". W raporcie zaprezentowano jak może działać niemal zeroemisyjny, zelektryfikowany polski system energetyczny i ciepłowniczy w 2050 roku.

Czytaj więcej

PIE: globalny rynek gazu może odczuwać skutki załamania do 2025 r.

Globalny rynek gazu zacznie wychodzić z kryzysu w 2021 r., ale skutki tąpnięcia mogą być odczuwalne aż do 2025 r. - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Prognozy dla Europy zakładają powrót do poziomu zapotrzebowania sprzed kryzysu do końca 2021 r. - dodali analitycy.

Czytaj więcej

Do 45 proc. dotacji do kogeneracji

Do sierpnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o nawet 45% dofinansowania do budowy lub wymiany własnego źródła energii elektrycznej i cieplnej w kogeneracji. To może być jeden ze sposobów na ograniczenie wzrostów cen energii z powodu opłaty mocowej wchodzącej w październiku.

Czytaj więcej

Federacja Konsumentów pyta kandydatów na prezydenta o taryfę socjalną na energię elektryczną

Federacja Konsumentów prosi kandydatów na prezydenta RP o odpowiedź na trzy pytania, między innymi w sprawie taryfy socjalnej na energię elektryczną.

Czytaj więcej